Substancje psychoaktywne skutki

Pobierz

Slajd 23 Rodzaje hazardu .Narkotyki charakteryzują się możliwością wywoływania stanu przyzwyczajenia, a nawet przymusu ich dalszego stosowania.. Szkody zdrowotne - somatyczne: - ostre zatrucie, - wychudzenie, wyniszczenie, - zakażenie wirusem HIV, HCV, HBV, - zakrzepy w żyłach i zatory tętnicze, - patologie ciąży i porodu,U zależnienie od substancji psychoaktywnych i leków dotyka przede wszystkim osób, które cierpią z powodu zaburzeń psychicznych, mają predyspozycje genetyczne, borykają się z trudnościami w życiu osobistym i pracy, bądź posiadają krewnych, którzy byli uzależnieni.Substancje psychoaktywne.. Skutki palenia Skutki palenia cz.2 Slajd 21 Hazard to zła rzecz, z nim pieniądze idą precz.. Po spożyciu takiej piorunującej mieszanki pojawia się nadwrażliwość zmysłowa, zmienne nastroje, charakteryzujące się nagłym przejściem od euforii do depresji, omamy.Po ciężkim zatruciu substancjami psychoaktywnymi nieznanego pochodzenia kilkunastu osób z województwa zachodniopomorskiego Główny Inspektor Sanitarny przypomina, że zażywanie tego typu środków może.Niektóre substancje powodują biegunki, inne mają poważniejsze skutki uboczne.. Skutki psychiczne - zaburzenia psychiczne i zachowania spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych: należą do nich zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania spowodowane użyciem alkoholu, opiatów, kannabinoli, substancji nasennych i uspakajających, kokainy i innych substancji pobudzających,Część substancji psychoaktywnych, prowadzi, po ich zażyciu, do wystąpienia pobudzenia psychoruchowego, polepszenia koncentracji czy do podwyższenia nastroju - mowa tutaj o substancjach psychoaktywnych z grupy psychostymulantów.Uzależnienie fizyczne polega na tym, że po odstawieniu substancji psychoaktywnej dochodzi do reakcji ze strony fizjologii organizmu - pojawiają się nudności, wymioty, bóle głowy, ciągłe poszukiwanie narkotyku.Przyczyny i skutki używania środków psychoaktywnych..

Mianem "substancji słodzących" określa się substancje stosowane w celu nadania słodkiego smaku produktom spożywczym.

Bardziej szczegółowoSubstancje psychoaktywne to środki chemiczne, które działając na organizm człowieka, powodują zmianę samopoczucia i fałszują odbiór rzeczywistości, a przyjmowanie ich może prowadzić do uzależnienia oraz powoduje długotrwałe i nieodwracalne negatywne skutki dla zdrowia.Zażywanie substancji psychoaktywnych w okresie dorastania Zbigniew Michalczyk ZAŻYWANIE SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH W OKRESIE DORASTANIA Zrozumieć i pomóc rodzinie z dzieckiem zażywającym substancje psychoaktywne Wydanie II Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej ul. Nowogrodzka 62a 02-002 Warszawa tel.. Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym .Substancje psychoaktywne najczęściej stosowane przez uczniów w wieku 18-19 lat to marihuana - 82% uczniów miało z nią kontakt w ciągu ostatnich 12 miesięcy (76% w 2008 r.), "dopalacze" - 13% (4% w 2008 r.), amfetamina - 11% (9% w 2008 r.), haszyszu - 5%, kokainy - 3%, a heroiny, mefedronu oraz grzybów halucynogennych -2% .. * Dopalacze * Dopalacze - potoczna nazwa różnego rodzaju produktów zawierających substancje psychoaktywne, które nie znajdują się na liście środków kontrolowanych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii..

... Zarówno skutki zażywania jak i objawy głodu zależą od zażywanej substancji oraz czasu i częstości odurzania czy brania.

Różnego rodzaju substancje psychoaktywne, wykazując taki rodzaj działania, że osobie zażywającej sprawia ono przyjemność i poprawia samopoczucie - niosą ryzyko powstawania zależności psychicznej.Będzie się ona wyrażać regularną chęcią przeżywania .Efekty zażywania substancji psychoaktywnych są bardzo groźne, nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale również psychicznego.. Substancje w szamponach przeciwłupieżowych Zawierają one różne substancje działające na przyczyny łupieżu lub na jego objawy.Substancje psychoaktywne - czyli środki modyfikujące stan psychiczny człowieka poprzez wpływ na jego układ nerwowy mają często zastosowanie w medycynie lub potencjalnie mogą być użyteczne.. Skutki zażywania środków psychoaktywnych Skutki zażywania środków psychoaktywnych można podzielić na:objawy uŻywania substancji psychoaktywnych Administrator, 2010-05-25 18:27:45 Używanie towarzyskie, eksperymentalne narkotyków coraz częściej jest stałym elementem funkcjonowania młodzieży, młodych dorosłych.Substancjami psychoaktywnymi, syntetycznymi lub pochodzenia naturalnego, są także dopalacze..

Stosowanie substancji psychoaktywnych przez młodzież szkół śląskich zasięg, skutki i przeciwdziałanie Katarzyna Borzucka-Sitkiewicz Krzysztof Sas-Nowosielski Stosowanie substancji psychoaktywnych przez .

Dlatego też nie da się określić ich toksyczności oraz interakcji z innymi substancjami czy lekami.. Przyjmowanie środków tego rodzaju w młodym wieku znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia w przyszłości rozmaitych zaburzeń psychicznych (m.in. depresyjnych czy lękowych ).Są to środki uzależniające, które zawierają substancje psychoaktywne, czyli zmieniające funkcjonowanie układu nerwowego.. Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.A ponieważ każda z nich może (i zwykle ma) po kilka substancji o działaniu psychoaktywnym, alkaloidy, nietrudno sobie wyobrazić, jak działa taki dopalacz..

Głównym zagrożeniem są wszelkie i bardzo powszechne wśród osób uzależnionych zaburzenia akcji serca czy choroby układu oddechowego - te najczęściej są skutkiem długoletniego zażywania heroiny.Substancje słodzące.

Zagrożenie uzależnieniem jest większe w wyniku wpływów środowiskowych, trudności i stresów.Substancja psychoaktywna, substancja psychotropowa - substancja chemiczna (związek chemiczny) lub mieszanina substancji mająca bezpośredni lub następczy wpływ na funkcjonowanie mózgu, czego efektem są zmiany postrzegania, nastroju, świadomości, procesów poznawczych (np. zapamiętywania) i zachowania.SZKODY ZWIĄZANE Z PRZYJMOWANIEM SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH I UZALEŻNIEŃ BEHAWIORALNYCH (PRZYKŁADY) I.. 22 622 42 32 e-mail: narkotykowego rynku jest trudna w związku z pojawianiem się nowych substancji psychoaktywnych, zarówno syntetycznych jak i tych występujących naturalnie.. Po ich zażyciu zmienia się nastrój i zachowanie człowieka.. Najczęściej składają się z kilku substancji, które powodują zaburzenie jednocześnie wielu funkcji ośrodkowego układu nerwowego, dlatego są szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia nie tylko dzieci i młodzieży, ale również dorosłychZastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt