Streszczenie logiczne antygona

Pobierz

W podstawie programowej jasno jednak stoi, że uczeń kończąc szkołę średnią musi dysponować tą umiejętnością.ANTYGONA - STRESZCZENIE, CHARAKTERYSTYKA, OPRACOWANIE.. Nie zniechęcaj się, jeśli nie zrozumiesz czytanego tekstu od razu.. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej dobraksiazka.plści.. Posłaniec ze szczegółami opowiada, był przy tym, gdy Hajmon przyszedł pod grotę.. Ma ona miejsce w Tebach, gdzie panuje Kreon.. Poziom podstawowy - Harackiewicz Katarzyna, Studzińska Joanna, Wach Katarzyna , tylko w empik.com: 18,18 zł .. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.. Antygona mimo zakazu króla - Kreona grzebie brata, który zginął w bratobójczej walce o Teby.. "Antygona" Sofoklesa to tragedia władzy, klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu tragedii tebańskich.Antygona, siostra Polinika, chciałaby pochować brata, jednak to oznaczałoby nieposłuszeństwo wobec króla Kreona.. Król Kreon wydał rozporządzenie zakazujące pochowania Polinejka, który najechał na pałac sprawiedliwego króla Kreona, zhańbionego podczas morderczego pojedynku z Etoklesem, broniącym miasta przed najeźdźcą.Antygona dowiaduje się o rozkazie wydanym przez Kreona wcześniej niż jej siostra Ismena, dlatego spotyka się z nią na osobności, aby wyjawić jej swój plan pogrzebania brata nawet wbrew woli władcy..

Przeczytaj recenzję Streszczenia logiczne czytanie ze zrozumieniem.

W prologu, czyli części otwierającej tragedię grecką dowiadujemy się o akcji utworu.. Dopiero potem następuje powitalna pieśń słońca.. Opowiada o życiu młodego marynarza, którego los wystawił na ciężką próbę.. Nie jest obszernym dziełem, jednak dość łatwo pogubić się w jego wątkach.. zachowanie logicznej spójnozachowanie logicznej spójności tekstu przy uci tekstu przy użyciu językowych wykładników spójności; 4. zachowanie wzachowanie właściwych proporcji w zakresie pociwych proporcji w zakresie pożądanej liczby wyrazów (streszczenie powinno mieścić się między 40 a 60 słowami).Streszczenie Antygony - dramatu antycznego Sofoklesa.. Występują takie artykuły, które trzeba czytać dwa lub trzy razy, aby je zrozumieć i nie jest to nic niezwykłego.. Poziom podstawowy.. Z miłości do brata chce go pogrzebać mimo zakazu Kreona.. Powieść Josepha Conrada pt. "Lord Jim" uznawana jest za jedno z najwybitniejszych dzieł literatury światowej.. Książkę można podzielić na dwie części: pierwszą opisującą przewinienie Jima i drugą, w której autor .Antygona - "Rola rozumu w życiu człowieka".. Antygona rozmawia ze swą młodszą siostrą Ismeną.Kreon dowiaduje się od Posłańca, iż po zamknięciu Antygony w grocie Hajmon - syn Kreona popełnił z rozpaczy samobójstwo.. Do groty przyszedł także Kreon.Antygona chce sprzeciwić się rozkazowi Kreona o zakazie grzebania zwłok jej brata, Polinejkesa, uznanego za zdrajcę kraju..

Laura Sánchez Recommended for youStreszczenia logiczne czytanie ze zrozumieniem.

Jak dobierać teksty do streszczenia logicznego ?Wśród pytań zawartych w teście sprawdzającym umiejętność czytania ze zrozumieniem może znaleźć się polecenie, które wymaga od Was napisania streszczenia jednego z tekstów zawartych w pierwszej części arkusza maturalnego.. Przykładowe arkusze maturalne.. Antygona (siostra Eteoklesa i Polinejkesa) żali się swojej młodszej siostrze Ismenie z powodu nieszczęść, jakie spadają na ich ród.. By temu zapobiec, planuje wraz z siostrą pogrzebać ciało.. (parodos)STRESZCZENIE LOGICZNE Punktem wyjścia dla streszczenia jest zawsze jakiś tekst, z którym należy się zapoznać.. (3/3) Antygona - streszczenie, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieTak więc Antygona była zaręczona ze swoim kuzynem.. Warto też dodać, że żoną Kreona była Eurydyka, a ich syn - Hajmon - był narzeczonym Antygony.. Streszczenie szczegółowe ''Antygony'' pozwoli na dokładne odtworzenie przebiegu fabuły tragedii, wraz ze wszystkimi jej najistotniejszymi .Streszczenie szczegółowe Prologos.Streszczenie logiczne antygona 13 września 2020 15:10 Ściągi Eurydyka dowiedziawszy się o wszystkim, wspomniawszy utratę pierwszego syna, oskarżając męża o spowodowanie śmierci drugiego ich potomka, także życie sobie odebrała.Streszczenia logiczne czytanie ze zrozumieniem.Streszczenie logiczne od 2005 r. może się pojawić na maturze jako alternatywa dla testu czytania ze zrozumieniem..

"Antygona" - streszczenie Jeden z najważniejszych dramatów, które kiedykolwiek powstały.

Akcja powieści rozpoczyna się, kiedy wraca do Warszawy, by już otwarcie ubiegać się o względy swojej ukochanej - panny Łęckiej.. W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.. Poradnik zawiera .Streszczenie - przykład.. Wokulski zgromadził majątek podczas wojny rosyjsko-tureckiej.. Człowiek jest jedyną istotą obdarzoną darem mądrości i rozumu, która w tak zaawansowanym stropniu jest zdolna je wykorzystywać.. Streszczenie.. Jest zdonly do tworzenia własnej kultury.Streszczenie krótkie.. Główny wątek powieści to miłość Stanisława Wokulskiego (zubożałego szlachcica) - kupca do Izabeli Łęckiej - arystokratki.. Zwalono głazy i zobaczył Antygonę, która popełniła samobójstwo, wieszając się.. Jej dialog z młodszą siostrą również musi toczyć się w półmroku.. Nie kryje żalu i bólu.Akcja dramatu "Antygona" toczy się na placu przed pałacem w Tebach.. "Antygona" jako tragedia antyczna Pochodzenie i rozwój dramatu antycznego Motywy literackie w "Antygonie" Sofoklesa Streszczenie "Antygony" w pigułce Kreon - charakterystyka szczegółowa Teatr grecki Kompozycja i konstrukcja dramatu antycznego Cechy tragedii antycznej Prawda rozumu a prawdy uczucia w "Antygonie"Antygona • Streszczenia lektur • pliki użytkownika niewychowana przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Najważniejsze cytaty z "Antygony".pdf, O Sofoklesie powiedzieli.pdf3..

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Antygona wydanie z opracowaniem i streszczeniem | Sofokles | Greg.

Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Inspiracją do napisania Antygony jest mit tebański, opisujący nieszczęśliwe dzieje rodu Labdakidów.. W tym czasie o jej rękę starało się wielu zalotników, ale ich starania nie odniosły żadnego skutku.. Mimo że może, nigdy się jeszcze nie pojawiło.. Warto też dodać, że żoną Kreona była Eurydyka, a ich syn - Hajmon - był narzeczonym Antygony.. Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej możecie znaleźć materiały, dzięki którym utrwalicie umiejętność pisania streszczenia.. Ismena boi się pomagać siostrze, gdyż sprzeciwienie się rozkazowi Kreona będzie karane śmiercią.Rozkaz wydany przez Kreona zabraniał grzebania Polinika, dlatego logiczne jest, że Antygona decyduje się na "złamanie" zakazu pod osłoną nocy, aby łatwiej ujść czujności straży.. Jest ona niestety kobietą niezdolną .Książka Antygona Sofoklesa.. Penelopa, żona Odyseusza, króla Itaki, przez 20 lat oczekiwała na powrót swojego męża z wojny trojańskiej.. Antygona skarży się swojej siostrze Ismenie na los ich rodu, na którym ciąży od kilku pokoleń fatum.Streszczenie logiczne to spójny tekst, odtwarzający logiczny układ czytanego tekstu, wynika z przetworzenia informacji, uwzględnia wyodrębnienie tezy, argumentów, przykładów i logicznych związków między nimi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt