Napisz 10 zdań po niemiecku w czasie perfekt

Pobierz

Szyk w zdaniach w czasie przeszłym - Partizip II zawsze znajduję się na końcu zdania, czasownik posiłkowy stanowi orzeczenie i stoi za podmiotem: .. Przedstawiamy Wam opis wakacji po niemiecku w czasie teraźniejszym Präsens oraz przeszłym Perfekt.Mein Tag - wypracowanie w czasie przeszłym Perfekt.. .Perfekt jest czasem przeszłym złożonym.. Partizip od czasowników nieregularnych trzeba nauczyć się na pamięć.. 1 Co dziennie chodziłem po molo Jeden Tag bin ich auf die Mole gegangen.. 2012-09-29 10:46:51Napisz 4 zdania w czasie przeszłym i przetłumacz bringen Przedmiot: Język niemiecki / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: dusia98-98 12.10.2010 (15:03)Ułóż 6 zdań w czasie przeszłym Perfekt z wyrażeniami z ćwiczenia 5.. W szkole dużo się uczyłam, liczyłam, prace ręczne, śpiewałam, ćwiczyłam, pisałam.. Ten cały Partizip II jest na końcu zdania.10 zdań o poranku w czasie przeszłym perfect (Niemiecki) Proszę o napisanie 10 zdań w czasie przeszłym perfect o moim poranku.. - W wakacje pojechałem nad morze.. W domu odpoczywałam.. Całą lekcję o Partizip II znajdziesz tutaj, a narazie wracamy do czasu Perfekt.. 2013-04-10 19:07:32 Napisz 15 zdań w czasie przeszłym perfekt o tym co robiłeś w wakacje!. Proszę szybko pomóżcie na jutro to mam 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 23.1.2018 (20:56) - przydatność: 67% - głosów: 9Opis wakacji po niemiecku - wzór z tłumaczeniem..

Niemiecki - 10 zdań w cz. perfekt.

bleiben -bleibt.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Sprawdź swój niemiecki Proszę wskazać poprawną formę Partizip II: bleiben -gebleiben.. 1.napisz 10 pytań po niemiecku ( można jakie chcesz) 2.Napisz opowiadanie po niemiecku o Karin jak zpadła z rowera 3. .. 79% Formy czasowników nieregularnych w czasie perfekt; 79% Perfekt .Opisz swój dzień po niemiecku w czasie Perfekt - 16 zdań.. :) Zgłoś nadużycie.. 2013-11-21 19:37:28; Co robiłeś w poprzedni weekend napisz po niemiecku w czasie przeszłym perfekt 2012-12-07 19:06:19; Niemiecki.. Trzeba wiedzieć, że w niemieckim często czas Futur jest zastępowany po prostu czasem teraźniejszym Präsens, np.Napisz 10 zdań po niemiecku i po polsku o swoich wakacjach w czasie przeszłym z gory dziekuje 1 Zobacz odpowiedź slawekxyz slawekxyz 1 In den Sommerferien bin ich ans Meer gefahren.. Np. okolicznik czasu + odmieniony czasownik + podmiot + reszta zdania.. Proszę o szybką odpowiedź!.

Już widzimy, że drugie zdanie będzie w czasie Perfekt.

Ponadto podstawowe formy, które tworzą ten czas przeszły, używane są również w innych konstrukcjach gramatycznych.Czas przeszły Perfekt jest zaprzeczeniem Präteritum.. Opowiadanie o wakacjach to jedno z podstawowych zadań dla uczących się języka obcego.. Zostaliśmy w domu.. 2010-05-07 15:50:27; Napisz 5 zdań co robiłaś /eś wczoraj-po angielsku 2011-12-27 13:17:24; Napisz po niemiecku 8 zdań na temat na temat hobby i zinteresowań proszę 2009-11-08 17:13:20; Napisz po niemiecku co robiłaś wczoraj .Perfekt to czas przeszly dokonany (np: ich habe gemacht).. (Będę jechał jutro pociągiem.). Jest to czas dokonany.. Najlepsze rozwiązanie.. Dodaj do ulubionych Drukuj.. - Byłem tam z moimi przyjaciółmi.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. ^-^Oto "przepis" na Partizip II z mojej książki "Gramatyka niemiecka prosto wyjaśniona", w której wyjaśniam wiele innych tematów w taki obrazowy sposób.. Dlatego też tworzą czas przeszły Perfekt trochę jak czasowniki regularne, a trochę jak czasowniki mocne.. Jeśli możecie to proszę jeszcze z tłumaczeniem, dziena wielkie z góry!. Widać tutaj ewidentny skutek.W przypadku czasowników modalnych jako czasowników głównych w zdaniu tworzymy czas przeszły Perfekt z haben..

Przykład opisu ostatnich wakacji po niemiecku.

Potem poszłam do szkoły.. Przykładowy opis wakacji w języku niemieckim.Czas przeszły Perfekt jest czasem złożonym, tzn składa się z dwóch części: odmienionego czasownika posiłkowego haben lub sein oraz nieodmiennego imiesłowu czasu przeszłego, tzw. Partizip II (lub Partizip Perfekt).. Napisz te zdania w czasie przeszłym Perfekt;] 2012-06-14 19:12:52; Napisz 3 podane zdania w czasie przeszłym ' perfekt ' 2011-10-06 19 .Napisz 5 zdań o tym co robiłaś na długi weekend w czasie Past Continous?. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. W zdaniu oznajmującym czasownik posiłkowy zawsze stoi na drugim miejscu, natomiast Partizip II na końcu zdania.Opis wakacji po niemiecku Sommerferien.. Używamy go w przypadku kiedy wykonana, zakończona przez nas czynność wpływa na nasze życie.. Składa się on z czasownika "werden" na drugim miejscu + bezokolicznik na końcu zdania, np. Ich werde morgen mit dem Zug fahren.. Szczególnie w języku mówionym.. Napisz dialog w czasie przeszłym Perfekt.Czas przeszły Perfekt jest czasem przeszłym złożonym.. Kupiłem wycieczkę dwa tygodnie temu.. Zadanie jest zamknięte.. Konto usunięte 14.1.2011 (19:27) Ich stehe um 6.30 Uhr auf.Czas przeszły Perfekt to forma czasu przeszłego, która jest najczęściej używana w języku niemieckim..

10 zdań w cz. perfekt po niemiecku opisujące co robiłem w ferie.

Dotychczasowe odpowiedzi napisane sa w czasie Imperfekt, czyli przeszly niedokonany (ich machte) Nie mam ochoty wymyslac nowych zdan, dlatego wykorzystalam te moich poprzednikow.. Warto zapoznać się z typowymi zwrotami, które można wykorzystać zarówno w odpowiedzi ustnej jak i pisemnej.. 2 Co jakiś czas z rodzicami jeździłam na rowerze Manchmal bin ich mit meinen .W 10 zdaniach opisać swoje wakacje w czasie przeszłym po niemiecku :P (w sierpniu uczyłam się j.niemieckiego, tydzien opiekowalam sie kuzynką, np moze byc że pływałam w basenie, spotykałam się z przyjaciółmi, takie proste zdania) 20 pkt za rozwiązanie + 10 pkt za najlepsze rozwiązanie - 2.9.2015 (10:13) - przydatność: 76% .Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo .. Rodzaj męski: - Jem płatki na śniadanie, - Wstaje o 7:00 - Pije herbatę - Ide z psem - Ubieram się - Myję się - Idę na tramwaj - Dochodzę do szkoły itd Wiadomo co możecie dostać za dobrą odpowiedź, proszę jak najszybciej.Liceum » Język niemiecki.. Treść zadania.. Po południu poszłam do domu.. > Search results for 'napisz historie z dziecinstwa w czasie past perfect'Jak już wspomniałam wcześniej, zdania w niemieckim nie trzeba zaczynać od podmiotu ale ważne jest, by podmiot znajdował się obok czasownika.. Napisz zdania w czasie przeszłym Perfekt.Zapisz poniższe zdanie w czasie przeszłym Perfekt.. Poniżej znajdziesz przykłady dla tej zasady.. Podmiot + odmienony czasownik + np. okolicznik czasu + reszta zdania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt