Wypracowanie klasa 4 akademia pana kleksa

Pobierz

Do niezwykłej szkoły - Akademii pana Kleksa - mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, trafia Adaś Niezgódka, chłopiec którego prześladuje pech.W szkole jednak okazuje się niezwykle zdolny i w krótkim czasie zostaje ulubieńcem profesora - uczestniczy w przygotowaniu potraw z kolorowych szkiełek, przygląda się leczeniu chorych sprzętów, udaje mu się .Wygląd Pana Kleksa: 1. był średniego wzrostu 2. nosił szerokie spodnie 3. miał duży, długi surdut koloru czekoladowego ze szklanymi guzikami a) wysoki kołnierz oraz kokarda b) bardzo dużo kieszeni 4. nosił aksamitną kamizelkę 5. głowa pokryta kolorową czupryną 6….. Pan Kleks jest niezwykłym nauczycielem uczącym w niezwykłej akademii .. Nie jest ani wysoki, ani niski.. Co znajdowało się na trzecim piętrze Akademii?. Pytania z treści lektury dla 4 klasy szkoły podstawowej.Plik AKADEMIA PANA KLEKSA TEMATY WYPRACOWAŃ.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder AKADEMIA PANA KLEKSA • Data dodania: 15 lis 20091) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy: a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) W akademii uczyło się: a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch uczniów c) dwudziestu czterech uczniów d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4 .Ambroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii..

Pobierz: wypracowanie klasa 4 akademia pana kleksa.pdf.

Akademia pana Kleksa - makieta Rysunek z opisami.. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. Zastosuj kolejność:-Wygląd-Ubiór Umiejętności pana Kleksa-Nawyki i przyzwyczajenia-Stosunek uczniów do nauczyciela-Nasze własne zdanie o bohaterze Zastosuj wyrażenia zatępującę "Pan Kleks"-Profesor-Nauczyciel-Dyrektor Akademii-Pan Ambroży-Wychowawca chłopców-Opiekun chłopcówGłównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. 7 .Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks.. Zobacz, ile pamiętasz z dzieciństwa o Akademii Pana Kleksa, rozwiąż nasz quiz!Pan Bogumił Kopeć przyjrzał się nam uważnie, pogłaskał Mateusza i rzekł bawiąc się końcem swojej bródki: - Wielki to dla mnie zaszczyt powitać cię, mój Ambroży.. Ma kolorową czuprynę i zwichrzoną brodę.Oczy pana Kleksa są niewielkie, a nos zajmuje większą część twarzy i jest przekrzywiony w prawo lub w lewo, zależy to od pory .Napisz wypracowanie na temat pana Kleksa.. Jakich chłopców przyjmuje pan Kleks do .Test z ''Akademii Pana Kleksa'' Jana Brzechwy..

Całe wypracowanie →Streszczenie krótkie.

Z charakteru jest miły i sympatyczny.. Bardzo polecam!. Bo to szkoła z wyobraźnią, magiczna, w której nauka jest przyjemnością, a nie nużącym obowiązkiem, jak ma to miejsce w naszych polskich szkołach.Akademia Pana Kleksa jest takim właśnie miejscem, które uczy przez zabawę.. Lekturkę z pierwszej klasy sobie przypomniałam :D. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Inne .. / Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4-8 / Język polski.. Całe wypracowanie →Zeszyt lektur - "Akademia pana Kleksa" , plik: zeszyt-lektur-akademia-pana-kleksa-.htm (text/plain) NOWE Słowa na start!. Jest on mężczyzną w średnim wieku, choć w rzeczywistości jest młodszy o dwadzieścia lat od Adasia Niezgódki.Jest średniego wzrostu i nie wiadomo, czy jest gruby, czy też chudy, ponieważ zawsze ma na sobie .4.. Ubiera się w luźne rzeczy i dlatego czasem, a zwłaszcza podczas wiatru jego spodnie wyglądają jak balon.Akademia Pana Kleksa - jedna z najbardziej znanych polskich książek i filmów dla dzieci.. Nauczyciel jest średniego wzrostu , ale nie wiadomo czy jest gruby , czy chudy ponieważ cały tonie w swoim ubraniu .Gatunek:Dla dzieciFantasyMuzycznyOpis:Młody Adaś Niezgódka rozpoczyna edukację w tajemniczej Akademii.. Dziękuje za taki fajny quiz test dla klas IV zapraszam wszystkich tych, co są z klasy IV :) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera Odpowiedz..

Liczba wyników dla zapytania 'akademia pana kleksa wypracowanie': 2305.

Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały "tonie" w swoim ubraniu.. Nikomu nieznane sekrety pana Kleksa przechowywane są: A) na parterze, B) na pierwszym piętrze, C) na drugim piętrze, D) na trzecim piętrze.. Łatwo znajdziesz w naszej bazie wypracowań to, czego szukasz w wielu ujęciach.Lektura 4 - Akademia Pana Kleksa - test Szybki test sprawdzający wiedzę z powieści Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa".. Mozna powiedziedzieć że jest średniego wzrostu.. Chciałabym być uczniem Akademii Pana Kleksa.. Dlaczego?. Warto przypomnieć sobie treść lektury, gdyż pamięć bywa ulotna.Akademia Pana Kleksa - opracowanie, Opis przygody Adasia w psim raju Adaś Niezgódka zawsze podziwiał umiejętność latania, którą posiadał pan Kleks i wiele razy starał się go naśladować, lecz nigdy nie udało mu się wznieść w górę.Aż pewnego dnia, po tym jak nabrał powietrza w płuca, poczuł dziwną lekkość i zaczął unosić się nad ziemią.Akademia pana Kleksa - makieta - Akademia pana Kleksa - Akademia Pana Kleksa - Akademia pana Kleksa - Akademia Pana Kleksa - Akademia pana Kleksa ..

Fajny quiz 25 min temu przeczytałam ,,Akademia pana kleksa" i sprawdzam się 8-10 mam dobry wynik.

Zabawa nieodłącznie im towarzyszy przy porannym wstawaniu, myciu się, przy posiłkach, a także przy lekcjach.Akademia Pana Kleksa - udostępniamy bogate zasoby informacji dotyczące tego zagadnienia.. 17 pytań.. Klasa 4 Polski .Opis Akademii Pana Kleksa Akademia przedstawiona w utworze Jana Brzechwy to fantastyczne, niezwykłe miejsce, w którym uczniowie przyjemnie spędzają swój czas.. a) kuchnia b) sale szkolne c) sypialnia i jadalnia d) sekrety pana Kleksa 4.. Adaś nie lubił: A) akademii, B) marchewki, C) szpaka Mateusza, D) czekolady.. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!• 4 tygodnie temu.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraAkademia pana kleksa na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. a) na placu Czterech Wiatrów b) na ulicy Czekoladowej c) na skrzyżowaniu ulic Śmiesznej i Smacznej d) na ulicy Wiosennej 3.. Uczniowie mogą bawić się przy użyciu piłki będącej globusem (w ten sposób uczą się też geografii).. Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!Wygląd Pana Kleksa: 1. był średniego wzrostu 2. nosił szerokie spodnie 3. miał duży, długi surdut koloru czekoladowego ze szklanymi guzikami a) wysoki kołnierz oraz kokarda b) bardzo dużo kieszeni 4. nosił aksamitną kamizelkę 5. głowa pokryta kolorową czupryną 6….. Jest to postać niezwykła i bardzo barwna.. Gdzie znajdowała się Akademia pana Kleksa?. Budynek szkoły Kleksa zbudowany był z: A) kolorowych cegieł, B) kolorowych szkieł, C) czekolady, D) budyniu.. Profesor prowadzi bardzo ciekawe lekcje, a nauka przeplata się cały czas z zabawą.Jest on nauczycielem dzieci w swojej akademii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt