Cechy charakteru postaci z kopciuszka

Pobierz

Pewnego dnia król wydaje bal na cześć swojego syna, by ten w końcu odnalazł swoją ukochaną.. Analizie podlega nie tylko zewnętrzny wygląd prezentowanej osoby (jak w wypadku opisu postaci), lecz również jej sposób zachowania, charakter, intelekt, styl życia i wyznawane poglądy.Określanie cech charakteru i motywy postępowania postaci, dopasowują je do konturowych postaci: macochy, Kopciuszka i wróżki(karty pracy) uzasadniając swoje decyzje.. W bajce tej występuje wiele postaci, które przyjaźnią się ze sobą i przeżywają wspólne przygody.Zgubienie pantofelka przez Kopciuszka.. kartoniki z kolorowymi napisami.. Melancholik - wyjaśnienie cech Połącz w pary.Napisz proszę plan wydarzeń do historii o Kopciuszku.. Zaprojektuj w zeszycie pantofelki dla Kopciuszka.. Wykonywanie przez Kopciuszka ciężkich prac w domu macochy.. Usługiwanie siostrom przez Kopciuszka.. Można stosować jedną z form: 1.. Przygotowania .Jednymi z ważniejszych cech baśni są nieokreślony czas, miejsce akcji oraz autor, ponieważ baśnie były wielokrotnie przeobrażane przez bajkopisarzy, ich pierwowzór, podobnie jak twórca, zatarły .kogo można opisać:-postać literacką-bohatera filmu-muzycznego idola-kogoś z rodziny-postać z obrazu Co powinien zawierać opis .Cele: Uczeń: - potrafi wskazać postacie w tekście, - potrafi ocenić postępowanie bohaterów, - umie przypisać cechy charakteru postaci literackiej, - rozumie morał zawarty w baśni, - rozpoznaje w tekście fragmenty pisane prozą i wierszem, - poprawnie pisze wyrazy z trudnościami ortograficznymi, - rozumie znaczenie terminu baśń, - śpiewa piosenkę pt "Wybieramy się na bale .ćw..

Wykonanie postaci Kopciuszka .

Szczęśliwy wdowiec i jego córka.. Z nikim się nie liczyły i nie miały szacunku dla Rózi.Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w SP6 Ciechanów [4.11.2016] .I choć Kopciuszek znów jest wyzyskiwaną sierotą, bo przecież inaczej nie byłby Kopciuszkiem, to jednak pomaga mu nie wróżka, a dobra Sąsiadka (przypominająca dla pewności: "A pamiętaj, że wróżek nie bywa.Sam Kopciuszek zaś nie tylko, że wreszcie nie .KOPCIUSZEK: Obiecuję!. Ożenek z wdową.. Powtórny ślub szlachcica - ojca Kopciuszka z jego ze złą kobietą Bądź 1. wg Epeczkowska.. Dzięki czarom, ale i swojemu dobru, ich życie jest długie i szczęśliwe.. Wypełnij tekstowe właściwości fizyczne, cechy, motywację .Los bohaterów odwraca się.. Wyczarowanie przez wróżkę sukni i pantofelków dla Kopciuszka.. Użyj Tego Zadania z Moimi Uczniami*.Kopciuszek: skromna, dobra, pokorna, pracowita, Siostry Kopciuszka: złośliwe, zazdrosne, źle wychowane, próżne, leniwe, Macocha: okrutna, podła.. Wybierz Storyboard That reprezentuje każdy z literackich znaków.. rewalidacja.. 10 - charakteryzujemy postać Willy'ego Wonki; Ćwiczenia do lektury "Matylda" ćw.. Historia o Kopciuszku, który, zamiast być panią swojego domu, zmuszona pracować jako służąca pod spojrzeniem zły macochy, okresowo inspirują hollywoodzkich twórców.Utwórz swój fikcyjny charakter wykonując tę zdrapkę!.

Cechy charakteru-test Test.

Następnie przepisz i uzupełnij tekst trzema pozytywnymi cechami charakteru:"Historia Kopciuszka": aktorzy i cechy filmu o współczesnej księżniczki Znany wspaniały charakter zawsze był pożądanym obiektem dla nowych filmów.. Córeczki macochy są w niebowzięte, nie zwracają uwagę na to, że Kopciuszek też z chęcią by poszła.. Jej uległość wobec Macochy nie wynika z braku silnej woli, lecz z obietnicy danej rodzicom.. Klasa 5 Klasa 6 Polski.. Wchodzi macocha, (kłania się), wdowiec(kłania się), córki, Kopciuszek.. Humorystyczna wersja baśni o Kopciuszku.. Książę prosi Kopciuszka do tańca.. i księcia techniką origami.. Następnie każdy z uczestników opowiada o wybranym zdarzeniu związanym z historią Kopciuszka (ale nie musi to być zdarzenie zaprezentowane w spek-Kopciuszek jest piękny, uroczy, łagodny, ale potrafi zniżyć ton głosu, wyrazić swój sprzeciw i postąpić zgodnie z własnym przekonaniem.. Jestem pewna, że z łatwością je znajdziesz w Kopciuszku.Postacie Disneya i ich cechy osobowości Kubuś Puchatek i przyjaciele.. Są to cechy pozytywne bohaterki, które zasługują na pochwałę i nagrodę.. Quizy Os. .. Wylosuj cechę postaci z Disneya, Marvela oraz postaci z serii "Harry Potter" i utwórz swój fikcyjny charakter!. hciałbym/hciałabym, aby moje pantofelki nosiła osoba, która jest1.Znajdź i zaznacz fragmenty w tekście opisujące wygląd i charakter Kopciuszka i jego sióstr..

Natomiast macocha i jej córki to postacie godne krytyki.

MATERIAŁ Podręcznik s. 200-206 O JAŚNIENIE TEMATU: Przypomnij sobie co to są elementy fantastyczne.. Matce przyrzekła, że zawsze będzie odważna i dobra.2.. Temat: " Gdy u panny brudna nóżka, nie będzie królewny z Kopciuszka!".. Dziewczyna nie jest naiwna.. Bardzo ważnym elementem pracy nad charakterystyką jest wcześniejsze zebranie jak największej ilości informacji o prezentowanej postaci.. Jedną z najpopularniejszych bajek na całym świecie jest stworzony przez A.A.. Te niszcząc jej sukienkę, zapłakana zostaje w domu.o Wskażę elementy fantastyczne utworu o Poznam cechy gatunkowe baśni i wskażę je w Kopciuszku o Nazwę cechy charakteru bohaterek o Odczytam przesłanie utworu II.. 2.Dobierz przymiotniki określające cechy Kopciuszka ,jego sióstr i macochy.Jak napisać charakterystykę .. i poddane selekcji - należy oddzielić to,Cechy charakteru Podziel na kategorie.. Zwierzęta - symbole ludzkich cech Połącz w pary.. KRÓLOWA: Królu czy znasz tę młodą pannę?Zidentyfikuj główne postacie w Cinderella i wpisz ich nazwy w różnych tytułach.. 2 - charakteryzujemy postacie o imionach Zębowybijca i Wykrętonos ćw.. Szukaj.. krzyżówki (karta 5) pr.. Pojawienie się Kopciuszka na balu.. indywidualna jednolita.. Plan ramowy 1.. Uczniowie przedstawiają scenki z życia sióstr pamiętając o wykorzystaniu mimiki..

Przemiana myszek w konie.Charakterystyka postaci Uwaga!

Szlachcic - ojciec Kopciuszka żeni się powtórnie ze złą kobietąpostaci drugoplanowych.. W polskiej wersji językowej w starej wersji filmu głosu użyczyła jej Maria Ciesielska, a w nowej dubbinguje ją Andżelika Kurowska (dialogi), Weronika Bochat (śpiew) oraz Katarzyna .określa cechy charakteru bohaterów baśni i ocenia ich postępowanie .. tworzenie projektów sukien balowych dla Kopciuszka z wykorzystaniem szablonów postaci wybór tkanin przyklejanie ozdób prezentacja projektów podsumowanie działań uczniów zorganizowanie wystawy prac.Mimo wszystko, Kopciuszek zawsze jest szczęśliwa, marząca o wielkim szczęściu.. Zajmowały się tylko sobą, były zarozumiałe i zawistne.. Dzieci wypisują na kartce każdą z nowych postaci i określają: jej cechy charakteru, jaki ma związek z prezentowaną historią.. Ciekawska (Kopciuszek) uwielbiająca muzykę (Star-lord) oddana przyjaciołom (Harry Potter)TEMAT: Humorystyczna wersja bajki o Kopciuszku - W. hotomska "Kopciuszek (19.. Ten przykład zawiera porównanie cech charakterystycznych między Cinderella a jej siostrami, ale studenci mogą skupić się na dowolnym z postaci w Cinderella.. W oryginalnej angielskiej wersji mówi głosem Ilene Woods, a w późniejszych wystąpieniach dubbinguje ją Jenifer Hale.. Taniec Kopciuszka z księciem, król tańczy z królową, Adela z Petronelą, wdowiec z macochą.. Dobro zostaje wynagrodzone, a zło ukarane.. 6.Zwrócenie uwagi na kolor, jakim zostały napisane cechy pozytywne (kolory jasne) i nega-tywne (kolory ciemne).. wg Dzierzakalicja1.. Wprowadzenie się wdowy z córkami do domu dziewczyny i ojca.. 9 - wybieramy jednego z bohaterów i tworzymy jego charakterystykę ; Ćwiczenia do lektury "Charlie i fabryka czekolady" ćw.. Przeczytaj tekst s. 207- 208. zbiorowa.. Brzydkie siostry: okrutne, samolubne, niegrzeczne.. Smutek i płacz Kopciuszka z powodu niemożności pójścia na bal.. Charakterystyka to forma wypowiedzi ustnej lub pisemnej, która ma na celu przedstawienie cech zewnętrznych i wewnętrznych postaci rzeczywistej, literackiej lub fikcyjnej.. Możliwe cechy charakteru postaci w Kopciuszku: Kopciuszek: Rodzaj, bezinteresowny, prawdziwy.. Uczniowie rysują pantofelek Kopciuszka.. AKT II Na środku sali siedzą król z królowa i książę.. Informacje te muszą być posegrowane w odpowiednie grupy (osobno cechy charakteru, psychiki, zachowania itd.). Nie musi być bardzo szczegółowy.. Następnie uzupełniają zdanie trzema pozytywnymi cechami charakteru..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt