Lektury obowiązkowe matura 2020 pdf

Pobierz

podstawowa.. Wymienione dokumenty stanowią podstawę matury.Nasza lekcja może nie trwa długo, ale warto sobie przypomnieć w tym czasie najważniejsze motywy i postaci z lektur obowiązkowych.Szerzej o lekturach ogwiazdk.Matura z języka polskiego odbędzie się 8 czerwca.. Dlaczego lista została okrojona?. Oczywiście książki możesz wypożyczyć z biblioteki, jednak czasem zdarza się, że .. Lektury z gwiazdką to pozycje obowiązkowe.Zamówienie lekcji jest niezwykle proste i odbywa się w kilku krokach, tutaj jest to opisane dokładnie.. Teksty z gwiazdką są o tyle istotne, że podstawa programowa określa je jako te, których nauczyciel nie mógł pominąć w swoim .wina i kara, namiętność, małżeństwo, wybory, zbrodnia, zło, przemiana bohatera, jednostka a historia.. Oprócz podstawowej wyprawki do szkoły, czyli zeszytów i artykułów piśmienniczych oraz podręczników, mogą przydać Ci się również lektury.. Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec 5.. Niekiedy zarywamy noc, aby powtórzyć .Matura 2022: które lektury są ogwiazdkowane?. Teraz matura 2022 - Portal dla maturzystów - Moja matura - aktualnościMatura z języka polskiego 2020 już w maju.. Charakter egzaminu Przedmiot obowiązkowy.To dopiero za rok, czyli 2022/2023.. Tegoroczne egzaminy maturalne już za pasem, ale przystępujący do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym uczniowie mają jeszcze .Lektury obowiązkowe - nowa podstawa Poniższa lista lektur przygotowana została w oparciu o podstawę programową (Rozp..

Jakie lektury obowiązują na maturze 2020?

Adam Mickiewicz, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka, Dziady część3.. Antygona ⊚ Bajki robotów Cierpienia młodego Wertera Dziady cz. II ⊚ Dziady cz. III ⋆ Dziady cz. IV Dżuma Ferdydurke ⋆ Granica Hamlet Inny świat Janko Muzykant Jądro ciemności Kamienie na szaniec ⊚ Kamizelka Kopciuszek …Lektury obowiązkowe - matura 2023 Na podstawowej maturze z polskiego oraz na egzaminie ustnym z polskiego znajdą się zadania sprawdzające znajomość tych lektur obowiązkowych: 1) Biblia, w tym fragmenty Księgi Rodzaju, Księgi Hioba, Księgi Koheleta, Pieśni nad Pieśniami, Księgi Psalmów, Apokalipsy wg św.Matura 2021 lektury obowiązkowe.. Twego syna, Gospodzina, matko zwolena Maryja, Zyszczy nam, spuści nam.. MEN z dnia 27 sierpnia 2012 r. DzU z 2012 r. poz. 977) oraz Informator przygotowany przez CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna) Egzamin maturalny od 2015 roku.. Język polski.. Wśród nich szczególnie ważne jest gruntowne zapoznanie się z niewielką grupą tzw. lektur z gwiazdką, czyli najistotniejszych.Przygotowanie do egzaminu maturalnego z języka polskiego − opisy lektur.. Jakie lektury były na maturze w zeszłych latach?. Agnieszka Kuc.. Bogurodzica; 2.. Podsumowując, lektur obowiązkowych jest o wiele mniej niż wszystkich tych, znajdujących się w puli lektur zalecanych..

Jakie lektury obowiązują?

W spisie nie zaznaczono lektur ogwiazdkowanych, ale myślę, że będzie podobnie jak w poprzednich latach, choć usunięto *Bogurodzicę!. Są to: 1.. Charles Dickens, Opowieść wigilijna 2.. Nie oznacza to jednak, że należy przeczytać wyłącznie lektury z gwiazdką!Matura 2020.. Eksperci przeanalizowali, jakie lektury powinny znaleźć się na maturze zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.Lektury w liceum i technikum 2020/2021- lista MEN.. Lektury z gwiazdką - co to znaczy.. N a wszelki wypadek zaznaczyłam je grubszą czcionką i gwiazdką.. Dlatego w dzisiejszym artykule przypominamy, które lektury warto powtórzyć do matury.. Juliusza Słowackiego [wymagania I.1.8) i I.1.12)].. Uczniów, którzy przystąpią do matury z języka polskiego w 2022 roku, obowiązuje znajomość wszystkich omawianych podczas zajęć lektur.. Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów (w tym tren VII i VIII) 4.. Na niektóre pytania odpowiadam w sekcji FAQ tutaj.. Lista lektur mieści się na jednej stronie komputeropisu, jeśli włączy się zarówno lektury obowiązkowe, tzw. gwiazdkowe, jak i te dodatkowe, dla poziomu podstawowego.Lektury z gwiazdką matura 2021.. Kolorem niebieskim zaznaczyłam pozycje dodane (w tym przeniesione z poziomu rozszerzonego), a różowym - lektury obowiązkowe ze szkoły podstawowej.Lektury na maturę 2020: klasa 1., 2. i 3..

Które lektury trzeba znać na maturze 2020?

Nowa podstawa programowa dla szkół średnich (liceum i technikum) obowiązuje wszystkich absolwentów ośmioletnich szkól podstawowych.. Oczywiście do tych, w których mowa jest o władzy, sposobach jej zdobywania - krwawych, podstępnych czy (rzadziej) nienagannych moralnie, o wpływie władzy na psychikę człowieka, władzy jako obsesji i władzy jako misji.Przygotuj się do omawiania lektury na zajęciach Alfabetyczny spis opracowań na lektury.kochamjp.pl ⊚ - szk.. Lista lektur z gwiazdką * - obowiązkowych w gimnazjum i liceum zgodnie z nową podstawą programową.. Czas trwania egzaminu 240 minut.. Jaka jest obowiązująca lista lektur dla liceum z poziomu podstawowego na rok szkolny 2021/2022?. Pana Tadeusza .. Krótko, załóż konto w serwisie, wybierz lekcję następnie zapłać za nią, przejdź na stronę lekcji i potwierdź zakup klikając weź ten kurs i zacznij się uczyć.. A to oznacza, że zostało już niewiele czasu na powtórki.. średnia.. 2 Twego dziela krzciciela, ożyce, Usłysz głosy, napełń myśli człowiecze.Egzamin maturalny - CKE.. KOPIUJ LINK.. Lektury z gwiazdką matura 2021 zostały zaakceptowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną już kilka miesięcy temu.. 28 sty 20 10:36 Ten tekst przeczytasz w 1 minutę .. Nie trać czasu na szukanie wiedzy!Lektury obowiązkowe (z gwiazdką) plus lektury uzupełniające - PAKIET W tym pakiecie, można obejrzeć opracowania wszystkich lektur z obowiązkowych tak zwanych z gwiazdką oraz lektur uzupełniających.Lista lektur matura 2021: Lektury obowiązkowe - poziom podstawowy, Lektury obowiązkowe - poziom rozszerzony, Lektury z gwiazdką, Kiedy są matury 2021 z języka polskiego.Matura 2021: lektury obowiązkowe z gwiazdką..

Lektury obowiązkowe dla klas ponadgimnazjalnych.

Adama Mickiewicza, Zemsty .. Poziom podstawowy - rano, poziom rozszerzony - po południu.. Przygotowując się do egzaminu maturalnego, koniecznie przeczytaj wymienione poniżej teksty literackie: z zakresu gimnazjum: 1* Jan Kochanowski , wybrane fraszki, Treny (V, VII,VIII) 2* Ignacy Krasicki, wybrane bajkiPOWTÓRKA Z LEKTUR 8 klasisty LEKTURY WYMAGANE NA EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY 1.. Egzaminy i przygotowanie do matury wymagają czasu, wielkich nakładów pracy i samodyscypliny.. 15. godzin .Kanon lektur obowiązkowych jest bardzo wąski i, przyznaję, stanowi moją bolączkę, choć w obecnej sytuacji stał się ułatwieniem.. Potem maturzystów czekać będzie ustny egzamin z języka polskiego.. Przygotowując się do matury powinniście powtórzyć sobie teksty wskazane w podstawie programowej.. Jakie książki należy przeczytać przed .LEKTURY Z GWIAZDKĄ * Bogurodzica BOGURODZICA 1 ogurodzica, dziewica, ogiem sławiena Maryja!. Jan Kochanowski - wybrane pieśni, treny i psalm; 3.. Zatem w roku szkolnym 2020/2021 to uczniowie klas pierwszych i drugich (ponadpodstawowych, a nie równoległych ponadgimnazalnych) będą realizować nowy .Lista lektur obowiązkowych zmienia się co jakiś czas.. W tym roku lista lektur obowiązkowych na podstawową maturę z języka polskiego zawiera jedynie 8 pozycji..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt