Charakterystyka porównawcza podstoliny i klary

Pobierz

Podstolina mieszka wraz z Klarą w domu Cześnika.. * stan cywilny : panna * bratanica Cześnika, sierota, krewna Podstoliny * roztropna, ładna, skromna, wielkoduszna, wierna ( Wacławowi ).. Podobnie, jak urząd cześnika, z czasem stał się on tylko "tytularnym".. że coś się święci w kontaktach Podstoliny i Wacława, ale ona z młodzieńczą naiwnością kocha i .Charakterystyka Podstoliny "Zemsta".. W zamku mieszka tylko dzięki temu, że jest on własnością Klary - bratanicy oddanej szlachcicowi pod opiekę.. * potrójna wdowa .Klara emanuje młodzieńczym urokiem i niewinnością.. różnice:-wiek i status społeczny.. Cieszy się, że widzi w komitywie ich oboje i naiwnie wierzy, że Wacław szuka u Podstoliny poparcia dla ich związku.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: .. opisz charakterystyke porownawcza kleanta i walerego .. Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura .Charakterystyka porównawcza Jest to praca, w której porównuje się co najmniej dwóch bohaterów indywidualnych lub zbiorowych.. charakteristikos - odróżniający) Charakterystyka Papkina.. Na przykBad w scenie, w której WacBaw2.. Ma klarownie uBo|on hierarchiˇ warto[ci i uwa|a, by nikt tego porzdku nie naruszyB..

Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny.

Podstoli był to urzędnik dworski, którego zadaniem było usługiwanie królowi przy stole.. Sama Klara darzy miłością swojego sąsiada Wacława, którego poślubia w finale komedii.Roma.Charakterystyka porównawcza Cześnika i Rejenta.. Podstolina mieszka wraz z Klarą w domu Cześnika.. Przy tym trzeba zwrócić uwagę na postawę obu postaci wobec jakiegoś problemu.. Klara i Podstolina - dwa typy kobiece z "Zemsty" Aleksandra Fredry (charakterystyka porównawcza).. Tu można zastosować dwie drogi - najpierw kontrastowo scharakteryzować jedną osobę, potem drugą, a na końcu porównać .Charakterystyka klary i podstoliny.. Dziś też można spotkać Cześnika i Rejenta- rozprawka na temat różnych typów charakterów na podstawie "Zemsty".Zalety podstoliny.. Podstolina * Hanna CzepiersińskaCharakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny występujące w ,,Zemście,, Aleksandra Fredry zadanie dodane 14 stycznia 2016 w Język polski przez użytkownika kloka1 ( 10 ) [Gimnazjum] charakterystyka-porównawczaCharakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny występujące w ,,Zemście,, Aleksandra Fredry zadanie dodane 8 lutego 2011 w Język polski przez użytkownika paulinatymoszuk ( -640 ) [Gimnazjum] polskiZobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Klara i podstolina Charakterystyka porównawcza z lektóry zemsty ma to być na 25 słów proszę szybko mi to zróbcie plissss;) z góry dziękuje:) to koniecznie je dodaj.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ charakterystyka porównawcza Podstoliny oraz Klary Oprócz: Charakterystyka klary i podstoliny..

CharakterystykaPodstolina - charakterystyka • Zemsta.

- mówi o swej młodziutkiej wychowanicy (rozpatrywanej także jako kandydatka na żonę!). Wacław do ostatniej chwili nie wiedział o .Charakterystyka.. * stan cywilny : panna * bratanica Cześnika, sierota, krewna Podstoliny * roztropna, ładna, skromna, wielkoduszna, wierna ( Wacławowi ).. Mimo gorcego uczucia do WacBawa, nie pozwala, by miBo[ przesBoniBa jej zasady moralne.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Charakterystyka Podstoliny .. Podstolina na zasadzie kontrastu jawi mu się jakoKlara * Klara Raptusiewiczówna * wielce zamożna, dysponuje znacznym majątkiem w którego skład wchodzą : 3 folwarki i zamek.. Charakterystyka Klary z "Zemsty" Napisz o dalszych losach Wacława i Klary z zemst.. Sytuację Podstoliny określa przede wszystkim to, że jest ona wdową po majętnym Podstolim, dlatego wszyscy podejrzewają, że kobieta dysponuje znacznym majątkiem.. Klara jest wierna swojej miłości pomimo przeciwności losu.Charakterystyka porównawcza Marcina Borowicza i Andrzeja Radka - Stefan Żeromski "Syzyfowe prace" Charakterystyka porównawcza Tybalta i Merkucja - William Szekspir "Romeo i Julia" Charakterystyka porównawcza Kreski i Matyldy - Małgorzata Musierowicz "Opium w rosole" Bolesław Prus "Faraon" - opracowanie utworuKlara * Klara Raptusiewiczówna * wielce zamożna, dysponuje znacznym majątkiem w którego skład wchodzą : 3 folwarki i zamek..

"Jestem Papkin- Lew Północy"- charakterystyka Papkina.

anielarobaszek anielarobaszek 10.03.2018Charakterystyka porównawcza aby ją wykonać należy zestawić dwie lub więcej postaci, pokazać podobieństwa i różnice.. Posted on 10 .. że Wacław kocha Klarę i to dla niej znalazł się w domu Cześnika, umizguje się do niego.. Jeżeli znasz odpowiedź na pytanie Charakterystyka porównawcza Klary Raptusiewiczówny i Podstoliny- Anny Czepiersińskiej.. Daleka krewna Klary, mieszka razem z nią i Cześnikiem w ich części zamku.. Klara ma poczucie humoru, jest inteligentna, o czym świadczy mistrzowsko prowadzony dialog z Papkinem, który oferuje jej swoje usługi i wyznaje miłość.. Kocha Wacława całym swoim młodym sercem, ale jest przy tym rozważna i wie, że istnieją pewne granice, których dziewczynie przekroczyć nie wolno.. Podstolina * Hanna Czepiersińska * pieniądze czerpie z folwarków Klary, oraz ze spadków po mężach.. Dużo punktów, więc praca ma być nie może być ściągnięta z neta.. Podstolina jest pełna klasy i dojrzałej urody.. Klara to panna a Podstolina to wdowa po trzech mężach-Podstolina chce wydać się ponownie za mąż ze względu na pieniądze.. Charakterystyka porównawcza Cześnika i Rejenta .Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny - Aleksander Fredro ˚Zemsta ˛ Klarˇ poznajemy jako nad wiek dojrzaB i rozsdn osobˇ.. Ma ona na celu znalezienie podobieństw i różnic..

( 1 str A4 )CHARAKTERYSTYKA; charakterystyka (gr.

Podstoli był to urzędnik dworski, którego zadaniem było usługiwanie królowi przy stole.. Nie zgodziła się, by ukochany ją wykradł, chciała być z nim, ale była świadoma istnienia granic, których jako kobieta nie powinna przekroczyć.. Jej opiekun bierze pod uwagę ślub z dziewczyną, ale w końcu zmienia zdanie.. …Klara młoda, płocha, Chociaż dzisiaj i pokocha, Któż za jutro mi zaręczy!. Charakterystyka• Wątek miłosny w Zemście - miłość Wacława i Klary • Rodzaje komizmu - dlaczego się śmiejemy gdy czytamy Zemstę • Historia sporu o zamek • Charakterystyka szlachty w "Zemście" • Plan wydarzeń Zemsty • Budowa i język "Zemsty" • Znaczenie i uniwersalizm Zemsty • Charakterystyka porównawcza Cześnika i RejentaZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny z"Zemsty".. rozwiń ten punkt odpowiadając na pytania w nawiasach.. charakterystyka; Charakterystyka Mowgliego ,,Księga Dżungli"Charakterystyka Klary bohaterki "Zemsty".. Wstęp - przedstawienie obu bohaterów.. Cześnik.. Wygląd - opisanie wyglądu obu postaci.Klara to jedna z bohaterek komedii Aleksandra Fredry pt. "Zemsta".. Podobnie, jak urząd cześnika, z czasem stał się on tylko "tytularnym".. Klara jest wesołą, rezolutną, śmiałą i odważną dziewczyną.. Tworzymy ją, zestawiając cechy obu postaci wg planu zwyczajnej charakterystyki: 1.. Nikt jednak nie wie, że majątek szlachcianki ma przejść na Klarę, jak tylko ta wyjdzie za mąż, dlatego wdowa usilnie poszukuje nowego .Klara kochała Wacława całym sercem, wykazała się także dużą odpowiedzialnością i dorosłością.. Jest ona wychowanicą i krewną Cześnika Raptusiewicza, u którego mieszka.. Charakterystyka porównawcza Rejenta i Cześnika;Tytuł "podstoliny" pozostał jej po trzecim mężu, Czepiersińskim.. Początkowo zakochany w niej był Wacław, ona jednak nie traktowała zbyt poważnie jego uczuć, ponieważ posiadała do nich pragmatyczny stosunek.. Sam zaś jest w nie najlepszej sytuacji finansowej - dlatego decyduje się ożenić z majętną w jego mniemaniu Podstoliną..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt