Napisz charakterystykę porównawczą odyseusza

Pobierz

Autorem eposów był legendarny ślepy śpiewak (aojd) Homer, według niektórych badaczy nie istniał naprawdę, a eposy tworzyło wielu różnych autorów.Aby napisać charakterystykę porównawczą, należy: 1.Wybrać sposób porównania: - opisać osobno każdą postać, a w zakończeniu wyciągnąć wnioski dotyczące podobieństw i różnic.. Zgromadzić informacje dotyczące postaci.Napisz charakterystykę bohatera literackiego, który Twoim zdaniem wykazał się odwagą.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów,stosunek do rodziny oraz ojczyzny.. ALBO - opisać postaci pod katem wybranych cech, problemów lub innych przyjętych przez nas kryteriów; 2.. Jednak po głębszej analizie obu postaci zauważamy, że różnią się one od .Chilon Chilonides, jeden z drugoplanowych bohaterów książki Henryka Sienkiewicza pod tytułem "Quo vadis", był Grekiem, a konkretnie urodził się w M.. "Opowieść wigilijna" to wielokrotnie ekranizowana ciepła opowieść o zmianach, jakie zachodzą w ludziach w okresie Bożego Narodzenia.. Indywidualne Odpowiedź na zadanie z Ponad słowami 1.. Reforma 2019Napisz charakterystykę porównawczą bohaterów dwóch różnych lektur konkursowych, którzy dom uznawali za jedną z najważniejszych wartości.. Główny bohater to stary, nieczuły i nieprzyjemny Scrooge, dla którego najważniejszą wartością są pieniądze.Odyseja - opisywała długi i pełen przygód powrót bohatera wojny trojańskiej, Odyseusza, do ojczystej Itaki..

Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.

Wędrówka Odyseusza nie zawsze była łatwa i przyjemna- tak jak życie, które nie składa się z samych przyjemności.. O urodzie Ismeny wspomina przewodnik chóru, a o urodzie Antygony mówi już wielka miłość Hajmona.Największa baza wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce.. Materiał niezgodny z wytycznymi WCAG i nieprzystosowany do pracy online.odpowiedział (a) 30.10.2010 o 14:05.. Obie siostry były bardzo piękne.. Jest mit,który mówi o tułaczce Odysa.. Pytania .. Potem musisz wskazać pomiędzy nimi róznice i podobieństwa, a także ich zachowanie względem pewnego problemy, który jest poruszany.. Przedstawienie postaci: Tutaj musisz napisać, ze Odyseusz (Odys) był królem wyspy Itaki.. Mit o Odyseuszu jest traktowany jako metafora ludzkiego losu, ponieważ całe nasze życie jest podróżą.. Syzyfa może przypominać poprzez swoje ciągle poszukiwania 'stałego lądu',własnego miejsca na ziemi.Charakterystyka porównawcza.. Oparta na porównaniu oraz analizie zarówno dobrych, jak i złych cech charakteru, a także zachowań - taka powinna być dobrze napisana .Charakterystyka Odyseusza - na podstawie "Przygód Odyseusza" J. Parandowskiego.. Szkoła - zapytaj eksperta (1086) Szkoła - zapytaj eksperta (1086) Wszystkie (1086) Język angielski (721) Język polski (166) Matematyka (199) Biznes i .całej charakterystyki ci nie podam ale mogę ci pomóc :) Po pierwsze, jak się pisze charakterystykę?.

Tablica charakteryzująca formę wypowiedzi - charakterystykę porównawczą.

Był on rosłym przystojnym mężczyzną o silnej postawie i kręconych włosach.Odyseusz dobija do brzegu wyspy Syren.. Cechy zewnętrzne.Charakterystyka porównawcza - podstawowe informacje.. Po dwudziestoletniej tułaczce wrócił do domu 2.. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1.. Bohaterami są Achilles oraz Hektor, którzy z początku wydają się do siebie podobni, gdyż obaj są mężni, silni, obaj są nadprzyrodzonymi wojownikami.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Syreny miały głos tak cudny, że kto je usłyszał, odkładał wiosło i zapominał o falach.. Zwróć uwagę na podobieństwa i różnice w przedstawieniu obu bohaterów.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: HELP Napisz charakterystykę Odyseusza lub jak ją napisać ?. Król Itaki, wiedział co mu grozi.. Można to robić na dwa sposoby:Achilles i Hektor to bohaterowie "Iliady" Homera.Po przeczytaniu historii wojny trojańskiej można stwierdzić,że dwie główne postacie mitu, mimo że wydają się do siebie podobne, to mają także cechy,którymi się różnią.Na kartce A4 napisz charakterystykę porównawczą Stasia i Nel głównych bohaterów "w pustyni i w puszczy".. Szkoła - zapytaj eksperta (1168) Szkoła - zapytaj eksperta (1168) Wszystkie (1168) Język angielski (739) Język polski (208) Matematyka .W fragmencie epopei Homera - "Iliadzie", w której to pojedynek toczy dwóch herosów, zauważamy dwa zupełnie odmienne charaktery..

Aby napisać charakterystykę porównawczą, należy najpierw przedstawić dwie (lub więcej) postaci.

Question from @20aga20 - Szkoła podstawowa - PolskiSkawiński przypomina Odyseusza,gdyż sam przez całe swoje życie tuła się po świecie,aż wreszcie znajduje wytchnienie,piastując posadę latarnika.. Napisz charakterystykę wybranego bohatera Syzyfowych prac Stefana Żeromskiego albo Kamieni na szaniec Aleksandra Kamińskiego.. Wyjechał na wojnę trojańską.. Wyeksponuj w niej te cechy, które świadczą o dorastaniu charakteryzowanej postaci.Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny: Antygona i Ismena są siostrami, posiadają pewne cechy wspólne, ale zasadniczo stanowią swoje przeciwieństwa.. Pytania .. Prosze o szybką odpowiedźNa podstawie fragmentów eposów Wergiliusza i Homera oraz Mitologii Parandowskiego napisz krótką charakterystykę porównawczą Eneasza i Odyseusza.. Moi uczniowie samodzielnie zmierzyli się z tematem, ale tylko kilka prac zadowoliło mnie.. Miał żonę Penelopę oraz syna Telemacha.. Twoja praca powinna mieć minimum 35 zdań lub zająć 35 linii.. Często na swej drodze napotykamy trudności, dopadają nas niepowodzenia i zwątpienia.Napisz charakterystykę porównawczą hektora i odyseusza zadanie dodane 15 października 2014 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła średnia] | 3,063 wizyt charakterystykaAby napisać charakterystykę porównawczą, należy: 1.Wybrać sposób porównania: - opisać osobno każdą postać, a w zakończeniu wyciągnąć wnioski dotyczące podobieństw i różnicZupełnie inaczej było z charakterystyką porównawczą bohaterek dramatu Słowackiego..

charakterystykaZobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Napiszesz mi charakterystykę Odyseusza?

Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Przygotowałam w celu pomocy charakterystykę porównawczą krok po kroku na zasadzie analityczno- stopniowej.syn Teleusa i boginki Tetydy,samotny (branka Bryzeida, przyjaciel Patrokles), syn Priama i Hekabe, żonaty z Andromedą, mieli synka, kochający ojciec i mąż.. Mityczny bohater, Odyseusz, to król Itaki, wojownik, który przyczynił się do zwycięstwa Greków nad Trojanami, mąż Penelopy i ojciec młodego Telemacha.. Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt