Sprawdzian z historii polska

Pobierz

Quiz z działu Historia czeka na Ciebie!Test opracowaliśmy na podstawie ksiązki Wczoraj i dziś - klasa 4 zawiera kompletny zestaw pytań i odpowiedzi podobnych do tego, który uczeń rozwiązuje podczas rzeczywistego egzaminu.. Uzupełnij polski hymn narodowy brakującymi wyrazami.. Test jest przeznaczony dla uczniów klas 5.. Powinniście znać na nie odpowiedź, jeżeli uważaliście na lekcjach historii w szkole podstawowej.- My i historia-Historia i społeczeństwo czy ktoś pisał sprawdzian z historii kl.6 z rozdziału ,, polska złotego wieku '' - na dworze Zygmunta -,, Złoty wiek '' -społeczeństwo polski w XVI wieku -kto rządził w pol 2009-11-12 21:30:38Przerwij test.. Sprawdzian podobny do "Śladami przeszłości 2" nowa era.. 6. unia personalna - połączenie państw pod berłem jednego monarchy z zachowaniem odrębności instytucji państwowych.. Księga zawierająca opis herbów i rodowodów szlachty.. Rozwiązuj quizy, testy, głosowania lub stwórz swoje własne.. Polacy wobec rewolucji r. w Rosji.. Test wiedzy podsumowujący dział szósty "Polska pierwszych Piastów".. Na przełomie XV i XVI wieku Jagiellonowie byli jedną z najpotężniejszych dynastii w Europie.. Sprawdzian "Polska w XVI wieku" - grupa A i B. 3 MB.. Brakuje odpowiedzi.. Armii Konnej S. Budionnego.b) 1454 r. początek wojny trzynastoletniej, Jan Bażyński.. Polskie ugrupowania polityczne wobec przewidywanego konfliktu zbrojnego w Europie.Egzamin ósmoklasisty z historii sprawdza, w jakim stopniu uczeń VIII klasy szkoły ..

Test wiedzy z historii.

Zamieszczam tu odpowiedzi do testów z historii, z wszystkich działów ;) Są dwie wersje każdego testu dla grupy A i B.Więcej quizów znajdziecie w tym miejscu.. Ziemie polskie, armie i bitwy, które toczyli Polacy podczas IIWŚ.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Puls życia wydawnictwa Nowa Era.. Zdobywaj wiedzę z historii.Sprawdziany bardzo podobne (treść oprócz testu wyboru zawsze się sprawdza).. (Polski, Bonaparte, Polska, Dąbrowski, Wisłę, włoskiej, żyjemy )Sprawdziany dla ksiązki Wczoraj i dzis klasa 5 - Nowa Era - Format testów PDF, sprawdziany gotowe do wydrukowania.. Ziemie Polskie po kongresie wiedeńskim - Królestwo Polskie .Test z historii kl. VII - Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim.. Na tronach jakich państw zasiadali?. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.. (3 pkt.). Przewiń.. Cywilizacja Mezopotamii.. Sprawdzian biologia klasa 7 dział 1 - Biologia - nauka o życiu;MATERIAŁY DLA UCZNIÓW CUDZOZIEMSKICH KLASA IV Opracowała: Iwona Wierzbicka Karta pracy modyfikowana dla uczniów klasy IV - Poznajemy polskie symbole narodowe.. Uzupełnij tabelę 1.. Podczas wojny polsko-bolszewickiej w bitwie pod Zadwórzem (17 sierpnia 1920) batalion złożony z lwowskiej młodzieży zagrodził drogę na Lwów oddziałom 1.. Miejsce obrad kongresu.. pod Hodowem.. pod Zadwórzem.. a) prymasem polski b) politykiem c) żołnierzem d) muzykiem 2) Jaki pseudonim miała Danuta Siedzikówna ?.

Tagi #iiws #polska Inne tryby testu.

#historia #polski #piastowie.Test z historii dla klasy 6 dział 2 na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś, rozdział "W Rzeczypospolitej szlacheckiej".. P.Z historią na ty; Czas i mapa w historii; Z najdawniejszych dziejów; W starożytnej Grecji; W starożytnym Rzymie; Polska pierwszych Piastów; Społeczeństwo średniowiecza; Polska i Krzyżacy; Europejczycy odkrywają świat; W Rzeczypospolitej szlacheckiej; Upadek Rzeczypospolitej; Walka o odzyskanie niepodległości; Pod zaborami .Quizy Historia - sprawdź największą bazę quizów o tematyce Historia.. Klasa 8, dział 2 - Polacy podczas II Wojny Światowej.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 7.. Drzewo genealogiczne szlachetnie urodzonych.. 1) Kim był Stefan Wyszyński ?. a) Danka b) Hanka c) Inna d) Inka 3) Jak miał na imię Gierek ?Test Rozbicie dzielnicowe i zjednoczenie Polski, Rozdział VIII podręcznika Historia WSZPWN dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Darmowy quiz: Sprawdzian z historii klasa 7 dział 2 - Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim - Wczoraj i dziś w kategorii Szkoła podstawowaSprawdzian z historii klasa 5 dział 6.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. pospolite ruszenie - ogół szlachty powołanej do walki.Świat i Polacy na początku XX wieku..

Przygotowaliśmy dla was 17 pytań z historii Polski.

Jak zaś doszło do wypędzenia króla Bolesława z Polski, długo byłoby o tym mówić; tyle wszakże można powiedzieć, że sam będąc pomazańcem bożym, nie powinien był drugiegoTEST Kongres wiedeński.. Do testu z historii dział 1. dodaliśmy odpowiedzi do zadań, wskazówki, przykładowe rozwiązania.Sprawdzian "Polska w okresie międzywojennym" - test sprawdzający wiedzę - rozdział 7.. Każde właściwe dobranie trzech informacji do wydarzenia - 1 p.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Data Wydarzenie Władca 1025 Początek rozbicia dzielnicowego Bitwa pod Cedynią Daty: 966, 972, 1000, , 1079, 1138 Wydarzenia: chrzest Polski, pierwsza koronacja na króla Polski, kryzys państwa wczesnopiastowskiego, konflikt z biskupem Stanisławem, bitwa pod Legnicą, zjazd w Łęczycy Władcy: Bolesław Śmiały .Sprawdzian historia klasa 7 - test z całego podręcznika; .. Rewolucja r. r. w imperium rosyjskim.. Francuski mąż stanu, jeden z głównych twórców ponapoleońskiego ładu w Europie.. Sprawdzian historia klasa 7 dział 7 - Polska w okresie międzywojennym; Biologia.. Decyzją kongresu wiedeńskiego powstały: a) Kraj Nadwiślański, Wielkie Księstwo Poznańskie i Rzeczpospolita Krakowska b) Królestwo Polskie, Wielkie Księstwo Poznańskie i Rzeczpospolita KrakowskaTest: Historia pierwszych Piastów..

Pytania dotyczą historii Polski pod panowaniem pierwszych królów z dynastii Piastów.

1949Zglos blad W ktorym roku wprowadzono stanTest Sprawdzian II - 02b Polska w XVI i XVII wieku Test Sprawdzian II - 02c Polska w XVI i XVII wieku Test Sprawdzian II - 02d Polska w XVI i XVII wieku .. Austrii w II .Odkrywamy tajemnice zycia w wodzie i na ladzie Sprawdzian Tajemnice Przyrody klasa 4 sprawdzian Nowa Era.. Powiązane z testem.. Test składa się z 12 pytań o różnym stopniu trudności.. Starożytny Egipt.. Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim - Wielkie Księstwo Poznański, Galicja, Rzeczpospolita Krakowska.. Staropolski zbiór przepisów na parzenie herbaty.. Geneza I wojny światowej.. Test z historii do klasy 7 .Sprawdzian z historii klasa 7 dział 7 - Polska w okresie międzywojennym - Wczoraj i dziś Sprawdzian z historii klasa 8 - Wczoraj i dziś - przekrojowy test z całego podręcznika Sprawdzian z historii klasa 8 dział 1 - II wojna światowa - Wczoraj i dziśKrolestwo Polskie 2.. Miesiąc, w którym kongres rozpoczął obrady.. Starożytny Wschód.. Materiały służące do samodzielnej weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia.. pod Wizną.. Język polski: Historia: Biologia: Fizyka i astronomia: Informatyka: Wiedza o społeczeństwie: Podstawy przedsiębiorczości:pod Węgrowem.. Sprawdź, ile już wiesz!Test z Historii Polacy podczas II Wojny Światowej.. Królewskie przepisy dotyczące nadawania tytułów szlacheckich.. Sprawdź swoją wiedzę dzięki naszemu testowi!. Opowiadania do sluchania - wedrujemy od antyku do wspolczesnosci.. Prehistoria - początki ludzkości..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt