Test w rzeczpospolitej szlacheckiej klasa 6

Pobierz

Wpisz je pod diagramem.. 2011-11-05 10:27:23 Miał ktoś sprawdzian z historii z działu "Początki średniowiecza" ?. Y K A M T O L .Sprawdzian nr 6 "6.. Grupa I. PDF (0.3 MB) Pobierz Testy.. PDF (0.6 MB) Pobierz Testy.. Jak masz go to podyktujesz mi odpowiedzi wersji a i b?. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Akt prawny określający ustrój Rzeczypospolitej po 1573 r. Umowa między magnaterią a szlachtą zagrodową.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Zobacz inne polecane materiały .. Szukaj.. Inne testy z kategorii.. Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp.. Inne tryby testu.. W razie zagrożenia ze strony wroga obrona granic Rzeczypospolitej była obowiązkiem każdego szlachcica, który musiał się stawić w pełnym uzbrojeniu.. Rozwiąż test.. a) w Gnieźnie b) w Warszawie c) w Malborku d) w Poznaniu e) w Kijowie f) w Gdańsku 28) Kto mieszkał w Rzeczypospolitej w 1573r.W Rzeczypospolitej Szlacheckiej.. Tylko prawdziwa psiara zda ten test!. Zwołane w ten sposób wojsko szlacheckie nazywano pospolitym ruszeniem.Zawarte w nich zadania mają różny stopień trudności, co pozwala uczniowi na sprawdzenie posiadanej wiedzy i doskonalenie umiejętności z różnych przedmiotów..

W Rzeczypospolitej szlacheckiej XVI-XVII wieku "Plik PDF 0.4 MB.

Sprawdzian historia klasa 6 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 6 dział 1 - Narodziny nowożytnego świata; Sprawdzian historia klasa 6 dział 2 - W Rzeczypospolitej szlacheckiej; Sprawdzian historia klasa 6 dział 3 - W obronie granic RzeczypospolitejKl.. Wybierz przedmiot i sprawdź swoją wiedzę.II: W Rzeczypospolitej szlacheckiej , Klasa 6 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plNie mógł aresztować szlachcica bez wyroku sądowego ani pozbawić go majątku.. Folwark pańszczyźniany 2.. Renesans w Polsce 2.. Testy Test sprawdzający wiedzę po .Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Powtorka przed sprawdzianem dla klasy 5.. Polska monarchią elekcyjną 3.. Kontrreformacja i reforma wewnętrzna Kościoła 2.. Sprawdziany.Do.Szkoly 1 rok temu.. SPHistoria 4 lata temu.. Testy Sprawdzian wiedzy i umiejętności z części I i II Grupa B. DOC (2.5 MB) Pobierz Testy.. Szukaj.. "W Rzeczypospolitej Szlacheckiej" - Sprawdzian wiedzy.. Testy Przykładowy test podsumowujący rozdział 3.. Testy Test cząstkowy na podstawie rozdziału 2..

W Rzeczypospolitej szlacheckiej XVI-XVII wieku" Plik RTF 8.0 MB.

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Kultura renesansowa w Rzeczpospolitej.. Skomentuj.. PDF (56 KB) Pobierz Testy.. Umowa o charakterze publiczno-prawnym między szlachtą a nowo obranym królem.1.. forma rządów, w której szlachta miała decydujący wpływ naa) w 1572 b) w 1527 c) w1554 d) w 1573 e) w 1582 f) w1555 27) Gdzie uchwalono Akt konfederacji?. Reformacja w Polsce 2.. 9 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Polska za panowania ostatnich Jagiellonów 2. z o.o. środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu przesyłania mi informacji handlowych oraz prowadzenia marketingu (np. newsletter, wiadomości SMS) przez Grupę OLX sp.. Test o śniegu, którego nie przejdziesz!. W teście W Rzeczypospolitej Szlacheckiej znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Który dokument wprowadził w Polsce demokrację szlachecką?1) Stan szlachecki to: a) wyższa warstwa społeczna b) takie coś nie istnieje c) to potomkowie rycerstwa 2) Co znajdowało się w folwarku szlacheckim?. 6 Dział; W Rzeczpospolitej szlacheckiej test 1.docx • Test 2, Moja historia, klasa 6 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Testy i klasówki dla Klasa VI Podstawówka.. 1.Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8; Z historią na Ty; Od Piastów do Jagiellonów; Wojny i upadek Rzeczypospolitej; Ku współczesnej Polsce; Co jest w życiu ważneW Rzeczypospolitej szlacheckiej - Rozdział II/Klasa 6 - Lekcje historii pod ostrym kątemPodręcznik Wczoraj i dziś, wyd..

2011-04-30 19:36:16Pisałeś może sprawdzian pt,,W rzeczpospolitej szlacheckiej" klasa 6.

Chodzenie do szkoły to świetna przygoda, w której nie ma czasu na nudę.. Pobierz.. Tagi Chemia Nowej Ery Dziś i jutro Klasa 4 Klasa 4 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 .Sprawdzian nr 6 "6.. Historia hacerstwa popularność: 233 dodał: MKR59: II wojna światowa popularność: 317 dodał: barabasz1939 .Pisałeś może sprawdzian pt,,W rzeczpospolitej szlacheckiej" klasa 6. .. Rzeczpospolita Szlachecka.. 11 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. test dodany 10 lat temu przez snje1661.. Tagi Chemia Nowej Ery Dziś i jutro Klasa 4 Klasa 4 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 .. PDF (0.2 MB .Start studying historia w Rzeczypospolitej Szlacheckiej klasa 6.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. a) Tylko dwór b) Las, dwór, lamus, wsie, pola uprawne, młyn, stodoła c) nie wiem co to jest 3) Król polski w latach a) Zygmunt II August b) Kazimierz Wielki c) Zygmunt Stary 4 ..

Sprawdź, ile już wiesz!Historia klasa VI - W Rzeczpospolitej szlacheckiej.

Zagadnienia do sprawdzianu z działu II - Nowa Era.. Zobacz inne polecane materiały Testy.. Jak masz go to podyktujesz mi odpowiedzi wersji a i b?. Test wiedzy o rzeczach związanych z dziadkiem!Rzeczpospolita szlachecka Brak opisu testu Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Test z historii dla klasy 6 dział 2 na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś, rozdział "W Rzeczypospolitej szlacheckiej".. Pytania zawarte w teście.. Test składa się z 12 pytań o różnym stopniu trudności.. Nowa EraPARTONITE: szkole organizowane są ciekawe konkursy, a za zwycięstwo otrzymuje się bardzo fajne nagrody.. Rozdział 2 / Klasa 6 / Sprawdzian.. Jak wszystkie dzieci mam obowiązki, jednym z nich jest nauka.Testy Historia najnowsze ogłoszenia na OLX.pl.. Na diagramie odszukaj nazwiska, nazwy i terminy związane z reformacją i kontrreformacją w Polsce.. Udostępnij.. W 1505 roku szlachta wymogła na królu zatwierdzenie uchwały według której władca nie mógł ustanawiać żadnych praw bez zgody szlachty.Klasa 6 Historia.. Zapraszamy!. .Powtorka przed sprawdzianem dla klasy 5.. Demokracja szlachecka w Polsce 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt