Wpisz właściwe zaimki dzierżawcze w bierniku

Pobierz

Po zaimkach dzierżawczych (mein, dein, unser itp. ) i po przeczeniu "kein" przymiotniki mają takie same końcówki, jak po rodzajniku nieokreślonym - w liczbie pojedynczej.. Wystarczy kilka razy przejrzeć materiał, aby okazało się, że wszystko jest już zapamiętane.Wpisz rodzajnik określony,nieokreślony lub zaimek dzierżawczy.. er,es sein (jego) Sein Hund heißt Max./ Jego pies też nazywa się Max.Ein, kein, mein - czyli przymiotniki po przeczeniu "kein" i zaimkach dzierżawczych.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.By prędko opanować zaimki osobowe w bierniku, wystarczy zajrzeć do właściwego zestawu fiszek na stronie Fiszkoteki.. Jak to zapamiętać?. Kiedy go używamy i po co właściwie jest nam potrzebny?. Jeśli nie trzeba końcówki wpisz "-"Wpisz odpowiednie zaimki osobowe w celowniku.. 2013-02-06 17:46:15; Czym się różni SEIN , A DEIN i kiedy używamy w jeżyku niemeickim jako zaimek dzierżawczy?/ 2012-01-01 18:17:38; Niemiecki!. Niemiecki 2014-05-07 14:57:14Schemat odmiany zaimków dzierżawczych w języku niemieckim w bierniku.. Pamiętaj.. 2016-02-28 15:06:38 Wpisz odpowiedni rodzajnik lub zaimek .Zaimki osobowe w formie dopełnienia to obok zaimków w funkcji podmiotu podstawa nauki języka angielskiego.. (Czy znam jego brata?. 2013-02-06 17:46:15 Zaimek twoich jaki to zaimek ?.

Wpisz właściwe zaimki dzierżawcze w bierniku.

Zaimki dzierżawcze wyrażają przynależność; Zaimki dzierżawcze w niemieckim deklinują się.. (Znam jego brata, a on zna moją siostrę) Kenne ich seinen Bruder?. Będzie on idealną pomocą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.. Ich mag .. Schwiegermutter, .. Schwager, .. Schwagerin, … Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Zaimki dzierżawcze w bierniku: 1.. Mój, twój, jego, jej, … w języku niemieckim to żaden problem z niemiecka-inspiracja.pl Serdecznie zapraszam oraz przypadek: mianownik-Nominativ dopełniacz - Genitiv celownik - Dativ biernik - Akkusatiiv.. W 3. osobie liczby mnogiej zaimek osobowy w języku niemieckim - sie, oznacza zarówno oni jak i one.. Lubię moją teściową, mojego szwagra, szwagierkę, członków mojej rodziny.W dzisiejszym wpisie zajmę się tematem Zaimki osobowe w bierniku (Akkusativie).. Zaimek dzierżawczy stosujemy wówczas, kiedy chcemy wyrazić, że coś do kogoś należy.. du dein (twój) Wie heißt dein Hund?/ Jak nazywa się twój pies?. Jak wspominałam we wpisie o Nominativie i Akkusativie bardzo nie lubię używać polskich nazw przypadków na niemieckie przypadki, ale wiem też, że sporo osób szuka haseł typu "niemiecki biernik", więc dziś zdecydowałam się na łączony tytuł.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..

uzupełnij wlaściwy zaimek dzierżawczy w bierniku.?

Jak na pewno zauważyłeś w powyższej tabeli, zaimki osobowe wyglądają inaczej w mianowniku, celowniku i bierniku: "Ich bin Ania"./Nazywam się Ania.Wpisz właściwą końcówkę lub formę czasownika i zaimka dzierżawczego.. Wpisz przyimki;2.Zaimek dzierżawczy w celowniku - Das Personalpronomen im Dativ Celownik (Dativ) odpowiada na pytanie: komu, czemu?Zaimki osobowe niemiecki - tak odmieniają się przez przypadki.. Przeczytaj czym się różnią obie funkcje i kiedy je używać.. Tylko u nas pełny opis gramatyki angielskiej wraz z ćwiczeniami interaktywnymi.Zaimek dzierżawczy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Odmień czasownik i zaimek dzierżawczy.. Sven lubi jeździć na rowerze, ale nie ma roweru.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 2013-02-06 17:46:15 Czy może być zaimek przymiotny dzierżawczy lub rzeczowny osobowy ?. Sie pisane z wielkiej litery, to forma grzecznościowa i oznacza Pan, Pani, Państwo.Wpisz rodzajnik określony,nieokreślony lub zaimek dzierżawczy.. Zaimki osobowe i dzierżawcze też trzeba "zmienić", jeżeli są w Akkusativie.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Wpisz rodzajnik określony,nieokreślony lub zaimek dzierżawczy..

)W zadaniu należy wstawić zaimki osobowe w bierniku: 1.

Różnią się one tym, że zaimki dzierżawcze występują samodzielnie, określniki natomiast .Zaimki dzierżawcze niemiecki (tabela) W języku niemieckim każda osoba ma swój zaimek dzierżawczy: Zaimek dzierżawczy Przykład ich mein (mój) Mein Hund heißt Bono./ Mój pies nazywa się Bono.. Odmieniając się przez przypadki dostają określone końcówki, które są identyczne, jak te z odmiany rodzajnika określonegoDzisiaj zajmiemy się zaimkiem dzierżawczym w mianowniku.. Oto kilka z nich: Zaimek dzierżawczy w mianowniku - ćwiczenia; Zaimek dzierżawczy - tekst z lukamiZadanie: wpisz zaimki osobowe w bierniku niemiecki a ist Rozwiązanie: wpisz zaimki osobowe w bierniku niemiecki a ist der saft fur ich mich .. Zaimki dzierżawcze są ściśle związane z tzw. określnikami dzierżawczymi (Possesive Determiners).. Tak wygląda deklinacja zaimków osobowych i dzierżawczych w bierniku:Sejm uchwalił ustawę Zaręczenie wzajemne obojga narodów, w myśl której we wszystkich urzędach administracji państwowej przedstawiciele Korony i Wielkiego Księstwa Litewskiego mieli zasiadać w proporcji 1:1, a przewodnictwo w nich miał sprawować na zmianę raz reprezentant Litwy, raz Korony.Zaimki dzierżawcze niemiecki: najważniejsze informacje w pigułce..

2,…Akkusativ odmiana - zaimki osobowe i dzierżawcze w bierniku niemieckim.

- niemiecki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt