Kartkówka z historii walka

Pobierz

Karta pracy, historia semestr 1 Tematy lekcji: • Kongres wiedeński • Walka z porządkiem pokongresowym • Królestwo Polskie Zadanie 1.. Pobieraj sprawdziany z historii do wydrukowania.Kartkówka z historii do działu "Walka Polaków z wynaradawianiem" dla klasy VI 2 1,5 (2010-08-10) Publikacje są przeznaczone dla nauczycieli historii ze szkoły podstawowej.. Uzupełnij tabelę 1.. E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem Zobacz materiały dodatkowe na końcu lekcji.. Reakcja Polaków na działania niemieckie przerodziła się w powstanie.. test > Europa po kongresie wiedeńskim.. Walka o władzę w powojennej Polsce 4.. Scenariusz lekcji Społeczeństwo polskie w latch .Walka z porządkiem pokongresowym - Test.. Pytanie 1 /18.. Learn vocabulary, terms, and more with flashcards, games, and other study tools.. 1) WIELKOPOLSKA.. - klasa VII A 23 kwietnia 2020 Iwona Wierzbicka Kartkówka dla uczniów z orzeczeniami i cudzoziemskichKultura polska doby romantyzmu.. Powstanie .E-podręcznik Historia.. Poznański Czerwiec i Polski Październik.. 7.Walka o granice państwa polskiego.. Walka z antykomunistyczną opozycją 4.. "Wczoraj i dziś" 4,5,6 (Historia) 23 sierpnia 2013 Babiańska Helena Podstawówka , Sprawdziany Książka nauczyciela do wszystkich klas (w tym testy , kartkówki i sprawdziany ) do poniższych tematów i działów:Niniejsza kartkówka dotyczy okresu odzyskania przez Polskę niepodległości i utrwalania państwowości po zakończeniu I wojny światowej..

Jesteś gotowy na kartkówkę z historii?

2011-01-02 22:37:12; Sprawdzian z historii, klasa 7 2017-11-14 17:08:50; Sprawdzian z historii klasa 6 i rozdział 4 od absolutyzmu do republiki 2020-02-25 17:11:584. .. bitwa pod Koronowem (podczas tej bitwy zostały powstrzymane wojska krzyżackie, które zamierzały odzyskać zamki i miasta zajęte przez Polaków) .. i wojna światowa matura 1138 historia w ktorym roku w polsce byly pierwsze wybory po drugiej wojnie swiatowej Europa .Sprawdzamy wiadomości na temat kształtowania państwa polskiego - walka o granice II R.P.. a) 1803 b .Pomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Wczoraj i dziś dla klas: 4, 5, 6, 7, 8.. Do podanych cyfr i liczb dopisz cyfry rzymskie: a) 3 - b) 5) - c) 8) - d) 11) -Walka o władzę w powojennej Polsce.. Dekada Edwarda Gierka - Polska lat 70-ych XX wieku .. Data Wydarzenie Władca 1025 Początek rozbicia dzielnicowego Bitwa pod Cedynią Daty: 966, 972, 1000, , 1079, 1138 Wydarzenia: chrzest Polski, pierwsza koronacja na króla Polski, kryzys państwa wczesnopiastowskiego, konflikt z biskupem Stanisławem, bitwa pod Legnicą, zjazd w Łęczycy Władcy: Bolesław Śmiały .Walka z porządkiem pokongresowym - Quiz.. 3.Kolonializm w XIX wieku - notatka.. a) 1845 b) 1835 c) 1865 d) 1855 9) Główne różnice miedzy Północą a Południem to: a) sojusznicy b) liczba ludności i rozwój przemysłu c) ustrój .Test Walka o granice, podrozdział podręcznika Wczoraj i Dziś dla Klasa VI..

12 pyta ...Start studying Historia kartkówka.

nie chcieli walczyć za Stalina dowództwo niemieckie rozkazał o ich traktować z niezwykłą brutalnością jeńców mordowano głowę no zabrania No opatrywania rannych w obozach koncentracyjnych .Start studying TEST HISTORIA KARTKÓWKA.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.. 4.Rozwój ruchów politycznych - notatka do uzupełnienia.TEST Kongres wiedeński.. Do dzieła!MATERIAŁY DLA UCZNIÓW CUDZOZIEMSKICH KLASA IV Opracowała: Iwona Wierzbicka Karta pracy modyfikowana dla uczniów klasy IV - Określanie czasu.. Walka z opozycją antykomunistyczną.. 1) Co było celem tajnych związków?. Burzliwy okres w dziejach naszego kraju, podczas którego Polacy walczyli na wielu możliwych frontach oraz po wielu - przymusowo - stronach konfliktu.. Odbudowa kraju ze zniszczeń wojennych 4.. Odbudowa kraju ze zniszczeń wojennych.. Wszystko to miało na celu odzyskanie przez Polskę niepodległości.. Polska pod rządami Władysława Gomułki - lata 4.. Miesiąc, w którym kongres rozpoczął obrady.. 26 grudnia do Wielkopolski przybył Ignacy Jan Paderewski.. Na podstawie podręcznika, encyklopedii lub internetu wyjaśnij pojęcia dotyczące porządku pokongresowego a) zasada restauracji c) konserwatyzm b) zasada legitymizmu d) absolutyzm Zadanie 2.W tym quizie zabierzemy cię w przeszłość..

a) walka z liberalizmem b) walka z konserwatyzmem c) walka z absolutyzmem d) walka z Rosją 2) Kiedy powstał liberalizm?

Polska pod rządami Gomułki.. Upadek komunizmu.. a) walka z liberalizmem b) walka z konserwatyzmem c) walka z absolutyzmem d) walka z Rosją 2) Kiedy powstał liberalizm?. Przygotowaliśmy 20 pytań, na które odpowiedziałby każdy licealista.. a) w epoce oświecenia b) w epoce średniowieczu c) w epoce romantyzmu d) w prekambrze 3) W którym roku była rewolucja lipcowa?. Miejsce obrad kongresu.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Z zachowanych źrodeł wynika, że pismo rozumiane jako system znaków służących do zapisywania słów i myśli wprowadzili Sumerowie.. 1.Stany Zjednoczone w XIX wieku - notatka.. 1) Co było celem tajnych związków?. Europa i wiat po Wio nie Ludów.. 4.Co było na teście z histori klasa 6 podręcznik wczoraj i dziś dział walka o odzyskanie niepodległości 2014-10-05 18:12:30; Sprawdzian z historii 5 klasa?. Francuski mąż stanu, jeden z głównych twórców ponapoleońskiego ładu w Europie.. 2.Zjednoczenie Włoch i Niemiec - notatka.. Poznański Czerwiec i Polski Październik 4.. (3 pkt.). Lekcja powtórzeniowa.. Polska w czasach stalinizmu.. Historia pisma jest długa i skomplikowana.. Święte Przymierze było: jedną z zasad kongresu wiedeńskiego sojuszem między państwami chrześcijańskimi a Turcj .Kartkówka - Unia Polski z Litwą i Wielka wojna z zakonem krzyżaskim..

a) 1803 b ...Walka o granice II RP, test z historii Test zawiera pytania o wydarzenia z okresu walki o powstanie II Rzeczypospolitej.

a) w epoce oświecenia b) w epoce średniowieczu c) w epoce romantyzmu d) w prekambrze 3) W którym roku była rewolucja lipcowa?. Wojska niemieckie stały się agresywne, zaczęły atakować Polaków.. Polska w czasach stalinizmu 4.. Narodziny opozycji antykomunistycznej w Polsce..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt