Rodzaje i gatunki literackie sprawdzian

Pobierz

Zaznacz kółeczkiem numer tego twierdzenia, które uznajesz za prawdziwe.. Lekcje Scenariusze lekcji.. Epika to rodzaj literacki charakteryzujący się obiektywnym stosunkiem do opisywanych zdarzeń.. Pobierz (doc, 59,5 KB) Podgląd treści.. 2017-05-23 17:48:31 Jaki gatunek i rodzaj literacki ma "iliada" 2011-11-19 19:20:34 Szósta klepka - jaki to rodzaj i gatunek literacki ?. 12.10.2011 (13:25) fajnie prydatna praca dziękuje .Sprawdzian został napisany z myślą o powtórzeniu materiału z 3. lat oraz ma za zadanie wychwycenie ewentualnych braków.. Polecane teksty: 86% Reportaż z pobytu w El Dorado; 85% My jako moralni i niemoralni.. Są zazwyczaj czterowersowe, przedstawiają proste sytuacje, na tle których kontrastują postawy i postaci.Jeśli nie wiesz, co odpowiedzieć na pytanie nauczyciela dotyczące rodzajów lub gatunków literackich, zajrzyj na stronę.. W epice występuje narrator, mamy fabułę i akcję.. Poniżej podano pewne zdania, z których nie wszystkie są prawdziwe.. 7 - sprawdzian 1 - część 2 - biblijne rodzaje literackie - gatunki i rodzaje literackie - Rodzaje literackie - Rodzaje literackieEpika: gatunki literackie.. Rozwiń myśl w oparciu o wybrane postawy bohaterów literackich.. Drugi rodzaj bajek to bajki epigramatyczne - tworzone przez Lessinga w XVIII wieku, a zapoczątkowane przez Simonidesa z Keos.. Kategorią nadrzędną wobec gatunków są rodzaje literackie, w obrębie których wyróżniamy gatunki..

Rodzaje i gatunki literackie TEST.

Realia, w których autor osadził historię Felixa, Neta i Niki, łączą w sobie elementy rzeczywiste (Warszawa, zwyczaje bożonarodzeniowe i wielkanocne), prawdopodobne (klasowe wycieczki, przyjaźń głównych bohaterów) i fantastyczne (duch profesora Kuszmińskiego, wizyta Świętego Mikołaja).Gatunek ten zapoczątkował w starożytności, w II w po Ch.. Sprawdzian 27.. Zawiera 3 pytań.. Grupa A i B. Bliżej słowa.. Pobierz.. Czy epopeja i epos to ten sam gatunek literacki?. Pobierz.. Szkoła podstawowa klasy 4-8.. Te pytania nie sprawią ci już trudności.Rodzaje i gatunki literackie.pdf • Materiały powtórzeniowe na egzamin gimnazjalny PM Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Rodzaje i gatunki literackie.. Liryka, epika, dramat - cechy rodzajów literackich, przykłady.. Czym różni się nowela od opowiadania?. GENEZA: Balladyna to tragedia, która została wydana w 1839 r. Pierwsze pomysły na jego treść pojawiły się prawdopodobnie jesienią 1833 r. utwór pisany wierszem.. W epice występują następujące gatunki: mit, podanie, baśń, opowiadanie, nowela, powieść i jej odmiany (ze względu na temat) - historyczna, społeczno-obyczajowa, psychologiczna, podróżniczo-przygodowa, fantastycznonaukowa, kryminalna, sensacyjna.Sprawdzian "Rodzaje i gatunki literackie", plik: sprawdzian-rodzaje-i-gatunki-literackie.doc (application/msword) Słowa na czasieSprawdzian nr 6..

Rodzaje literackie.

SURVEY .Test dotyczy ogólnych wiadomości z zakresu teorii literatury - rodzaje literackie.. GATUNEK: Jest to pod względem rodzaju literackiego dramat - utwór przeznaczony do wystawiania na scenie, gdzie obok tekstu głównego, znajduje się tekst poboczny - didaskalia.Pod względem gatunku utwór Słowackiego .. Znamy tylko dwa rodzaje literatury: lirykę i epikę.. Narrator może wypowiadać się w 1 lub 3 osobie.. Bliżej słowa .. Głównym wyznacznikiem przynależności do jednego z rodzajów jest stosunek podmiotu literackiego do świata przedstawionego, sposób jego przejawiania się i organizacja językowa.Geneza utworu i gatunek.. Zaznacz kółeczkiem numer tego twierdzenia, które uznajesz za prawdziwe.. Scenariusz lekcji 51 z kartą pracy.. b) Obecność podmiotu lirycznego, nagromadzenie środków poetyckich, budowa stroficzna utworu.Rodzaje i gatunki literackie, powtórka do egzaminu ósmoklasisty DRAFT.. Które z wymienionych cech charakteryzują lirykę?. Do jakiego rodzaju literackiego dopasujesz następujące pojęcia?Rodzaje literackie - sprawdzian dla gimnazjalistów Poniżej podano pewne zdania, z których nie wszystkie są prawdziwe.. liryka - …………………………………………………………………………………………………………………………….. epika - …………………………………………………………………………………………………………………………….. dramat .Test zawiera 10 pytań.. Gatunki literackie - charakterystyka, przykłady.Rodzaje literackie— sprawdzian dla klasy 6..

RODZAJE LITERACKIE — sprawdzian 1.

Narracja to opowiadanie narratora.Sprawdzian dla klasy III gimnazjum - rodzaje i gatunki literackie.. Epika to rodzaj literacki.. Najważniejsze gatunki literackie epickie to: nowela, opowiadanie, powieść, epos, baśń, mit, epopeja, bajka.Gatunek a rodzaj literacki.. Jak się nazywa osoba mówiąca w wierszu?. A jeśli jeszcze kazano Ci podać kilka przykładów .. pisze ten cholerny sprawdzian i nie moge sie nauczyc nie wiem coSprawdzian "Rodzaje i gatunki literackie" − klucz odpowiedzi, plik: sprawdzian-rodzaje-i-gatunki-literackie-klucz-odpowiedzi.doc (application/msword) Słowa na czasieAutor: Adam Mickiewicz Tytuł: "Reduta Ordona" Rodzaj literacki: liryka Gatunek literacki: wiersz, poemat opisowo-refleksyjny, łączący cechy epiki i liryki Epoka: romantyzm Czas akcji: 6 września 1931 r. Miejsce akcji: Warszawa, dzielnica WolaŚwiat przedstawiony w powieści ma charakter fikcyjny.. W obrębie każdego z nich możemy wyróżnić kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt gatunków.. Epika - dzieła epickie charakteryzuje obecność narratora, czyli osoby opowiadającej o zdarzeniach zaistniałych w świecie przedstawionym.Rodzaje literackie - Rodzaje literackie - Rodzaje literackie - gatunki i rodzaje literackie - Rodzaje literackie - gatunki i rodzaje literackie81% Rodzaje i gatunki literackie..

2009-06-04 20:32:29Rodzaje i gatunki literackie.

a) Obecność narratora, nagromadzenie środków poetyckich, akcja.. Jeśli tu jesteś, to prawdopodobnie pytanie nauczyciela o RODZAJE LITERACKIE sprawiło, że wpadłeś w popłoch.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Rodzaje literackie - sprawdzian dla gimnazjalistów.. Komentarze (17) Brak komentarzy Dodaj komentarz.. Wstęp.. Narracja to opowiadanie narratora.. Do podanych rodzajów literackich dobierz po trzy gatunki literackie.. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Elżbieta Bandoła Data publikacji 2016-05-30 Średnia ocena 0,00 .. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.Jest gatunkiem literackim,który powstał i ukształtował się już w Starożytności,w starogreckiej tradycji funalnej (żałobnej,pogrzebowej).Jest utworem lirycznym,który wyraza zal po czyjejś śmierci.Są tam też opisy czynów,zalet i zasług zmarłej osoby, a także ukazanie pustki,jaka zostaje po jej smierci i poszukiwanie pocieszenia.Zabić Drozda - Rodzaj i gatunek literacki.. Adam Mickiewicz "Dziady" 4kl.. 4.Gatunki.. Wpisz w odpowiednią rubrykę gatunki literackie: ( powieść, pieśń, komedia, tren, nowela, bajka,Wyróżniamy trzy rodzaje literackie: epikę, lirykę i dramat.. utwór z podziałem na role..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt