Latarnik kartkówka z lektury

Pobierz

Niebo — to jeden ogół, woda — to drugi, a wśród tych nieskończoności samotna dusza ludzka!. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Najbardziej kompletny test z lektury Latarnik jaki znajdziesz w sieci.. Z rana lekki2.. W utworze kluczową rolę odgrywa Pan Tadeusz - wielka romantyczna lektura.. nie spodobało mu się na żadnej z planet.. Inne tryby testu.. by ewelinasylla .Streszczenie szczegółowe 1.. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. "Latarnik".. Test z lektury szkolnej Latarnik - test znajomości lektury.. zwaliłam na 5 pytaniu.. Z wysokości latarni domki były podobne do gniazd mew, łodzie do żuków, a ludzie poruszali się ak małe punkcikina białym, kamiennymbulwarku.. Bo nie umiał zrozumieć swojego kwiatu i szukał przyjaciela.. Także temat jest rodem z romantyzmu - tęsknota za ojczyzną, los emigranta.. 7.co przywozono .Wybierz test z rozdziału Latarnik lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Gimnazjum.. Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.. Rozwiąż test.. Przerwij test.. - Dzień Nauczyciela.. pokłócił się z lotnikiem.. Kto jest głównym bohaterem "Latarnika"?. Gdzie toczy się akcja utworu?. Co się wydarzyło, kiedy Skawiński zapomniał zapalić latarnię?. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju!. W tym celu odpowiedz na pytania.a)Kto jest narratorem, w jakiej sytuacji i z jakiej perspektywy relacjinuje wydarzenia?b) Kim jest tytułowy bohater?c) Jaka zasada .jedynie z: Pijakiem..

IILista pytań z lektury Latarnik.

Korzystaj na komputerze, smartfonie, tablecie i czytniku.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Latarnikiem.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Opis testu.. wcale nie chciał wracać.. Bo jego róża była chora i szukał pomocy.Spotkanie z lekturą dzieła Mickiewicza wywołało wielkie emocje w sercu latarnika.. Dlaczego Mały Książę wyruszył w podróż?. (przed Skawińskim ) 2.ile czasu potrzebowano na znalezienie nowego latarnika ?. 22 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Rozwiąż test!Lista wszystkich streszczeń - - MATEMATYKI: Z LEKTURY.. Sprawdź swoją wiedzę.. Pewnego razu zaginął latarnik z Aspinwall, niedaleko Panamy.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:"Latarnik" - Sprawdzian z lektury 1.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: LatarnikLektury Latarnik / Latarnik.. Jest to życie, w którym myśl jest raczej ciągłym zadumaniem się, a z tego zadumania nie budzi latarnika nic, nawet jego zajęcia.Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie.. Chłopiec postanawia wrócić na swoją planetę, gdyż: czuje się odpowiedzialny za różę.. Kto jest głównym bohaterem "Latarnika"?.

Poprzedni latarnik zostawił dużo książek.

Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Test z lektury "Latarnik" .. Zobacz podobne quizy: #henryk #henryksienkiewicz #kartkowka #ksiazka #latarnia #latarnik #lektury #pytania #sienkiewicz #sprawdzian #szkola #test #wiedza .. Napisz, komu autor dedykuje swójutwór i jak to uzasadnia.2.. Prawda czy fałsz?. 4. w którym dniu tugodnia latarnik mógł opuszczać latarnię ?. - Książka "Mały Książę"szlakpiany.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Test sprawdzający czy uważnie przeczytałeś nowelę "Latarnik".. Dlaczego Skawiński chce objąć stanowisko w latarni?. 5.czy wyspa na której przebywał latarnik była piaszczysta ?. Rozwiąż test!Sama pisałam test z "Latarnika" bardzo podobny do tego.. Ale kanclisćie dał kase na piecyk.Plik Latarnik test treści.doc na koncie użytkownika Domcia53 • folder Ściągi • Data dodania: 17 mar 2011.. Omów konstrukcję świata przedstawionego utworu.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Podkreśl wszystkie wyrazy z nie .Następnie uzupełnij regułę dramatyczną i zilustrój ja przykładami z tekstu 2020-10-04 13:56:48 Przedstaw stosunki Polski z Habsburgami, Turkami i Moskwą w ujęciu wojny i Inflanty..

Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?

Przypomnij sobie utwór Mały Książę Antoine'a de Saint-Exupery'ego i wykonaj zadania :1.. Latarnik a pozytywizm.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Której osoby Mały Książę nie spotkał odwiedzając inne planety?. 3.Jaką funkcje pełniła latarnia ?. 6.ile razy w tygodniu przybywała łódź z Aspinwall ?. Latarnia w Zatoce Moskitów, pełnej mielizn i gęstych mgieł, stanowiła jedyne wskazanie bezpiecznej drogi dla statków płynących z Nowego Jorku do Panamy oraz dla ruchu .Pytania do lektury : ,, Latarnik '' 1. w jaki sposób zginał latarnik ?. Pytanie 1 /16.. W rodzinnym kraju zostawił żonę i syna.. Rozstrzygnij, które z poniższych twierdzeń jest prawdą, a które fałszem (Wpisz przy każdym z twierdzeń: P-prawda, F-fałsz) - Autorem "Latarnika" jest H. Sienkiewicz.. -"Latarnik" jest przykładem gatunku literackiego zwanego nowelą.. -Cechą gatunkową noweli jest wielowątkowość.-----Jeśli chcesz wspomóc nasz kanał, zapraszamy do zakupu naszych kursów na stronie internetowej:.p.Latarnik do nich należy.. Sama pisałam test z "Latarnika" bardzo podobny do tego.. Udostępnij.. Test składa się z 12 pytań.. Z drugie stronybalkonu widziałSkawiński, akna dłoni, Aspinwalli ego ruchliwyport,awnimlasmasztów,łodzieiłódki;niecozaśdale białedomyiwieżycz-ki miasta.. Wzruszenie kazało latarnikowi przerywać czytanie, by po chwili oddechu mógł wrócić do lektury..

Po stracie posady latarnika udał się do Paryża.

Skomentuj.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Wszystko, z czym styka się latarnik, jest olbrzymie i pozbawione zwartych, określonych kształtów.. Prawda czy fałsz?. Niemniej utwór powstał już w epoce następnej.. Wyszukanie nowego latarnika było obowiązkiem konsula Stanów Zjednoczonych rezydującego w Panamie, Izaaka Falconbridge'a.. Gdy przeczytał wers "Inwokacji" o powróceniu na łono ojczyzny, nie mógł opanować emocji.zapolował z nim na kury.. Jest utworem prozatorskim - w tej epoce dominuje proza.Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt.. Ponieważ chciał znaleźć sobie towarzystwo.. Test składa się z 12 pytań.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury LatarnikTest wiedzy z lektury Latarnik (Henryk Sienkiewicz).. Tułał się po świecie około czterdziestu lat.. HENRYK SIENKIEWICZ "LATARNIK" Gr.. w Aspinwall, niedaleko Panamy na północnym cyplu King Island niedaleko Tasmanii w Porto Antico w Genui u wybrzeży Irlandii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt