W imieniu odyseusza napisz

Pobierz

Zgłoś nadużycie.. Napisz list Odyseusza do Penelopy.. Ostatnimi czasy doszły mnie słuchy, że masz do mnie pretensje o to, że stworzyłem Dusiołka.Odyseusz, Penelopa i Telemach, czyli Odyseja rodzinna.. Na początku mego listu pragnę wam powiedzieć jak bardzo was kocham.. Prometeusz oszukał Zeusa.Napisz list Odyseusza do Penelopy wysłany z wyspy feaków 2011-03-04 19:28:56 Chodzi o List Odyseusza !. Większość historyków literatury uważa, że to właśnie on niemal 3000 lat temu ułożył (a może nawet spisał) Iliadę i Odyseję, czyli dwa wielkie .W imieniu Odyseusza napisz do Penelopy list , w którym opiszesz jedną z przygód(pamiętając o uczuciach bohatera).Pomocy potrzebuje to na jutro.. Rozwiązania.. Odyseusz razem ze swoimi towarzyszami podróży zostali uwięzieni w pieczarze przez jednego z cyklopów - Polifema.. Dzień osiemnasty od wypłynięcia od Kalipso.. Odpowiedz Jozef-naucz-sie-sam 256 pkt.. Napisz list do babci bohaterki z prośbą o opiekę nad Martine: w imieniu dziewczynki, w imieniu jej tymczasowego opiekuna.. Nie martw się o mnie, żyję!. Najlepsi w tym miesiącu IDSek 516 pkt.. Wczuj się w rolę Odyseusza i zredaguj kartkę z dziennika mitologicznego bohatera.. Najlepsi w tym miesiącu Ajgor_ 567 pkt.. 2010-01-19 21:11:02; Napisz list Odyseusza do Penelopy wysłany z wyspy feaków 2011-03-04 19:28:56; Napisz list do Odyseusza..

napisz-prace 279 pkt.

Newbie Odpowiedzi: 4 0 people got help.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Nie należy zmieniać kolejności podanych wyrazów, natomiast -jeśli to konieczne - dodać inne wyrazy, taka by otrzymać zdania logiczne i gramatycznie poprawne.Przeczytaj fragment powieści "Biała żyrafa" Lauren St. John.. Myślę, że jest to kwestią kilku tygodni, kiedy znowu będziemy .W czasie powrotu do domu Odyseusz zatrzymał się na Sycylii i poprosił Polifema o gościnę.Przedstawił się,że nazywa się Nikt.Polifem był olbrzymim potworem o jednym oku umieszczonym na srodku czoła.Mieszkał w jaskini niedaleko Etny i wypasał owce.Najgorsze było to,że Polifem żywił się ludzkim mięsem.Na przywitanie pożarł dwóch towarzyszy Odyseusza,a pozostałych uwięził .Wczuj się w rolę Odyseusza i zredaguj kartkę z dziennika mitologicznego bohatera.. W 2002 roku sady w Polsce zajmowały powierzchnię okoł 271 tys ha.W porównaniu z powierzchnia sadów w 2010 roku powierzchnia sadów w 2002 roku była mniejsza o około 103 tys ha .W imieniu Odysa napisz list z opisem przeżyć.. Niestety, wszyscy moi towarzysze, cały dobytek oraz wszystkie statki zatonęły.. Answer Sandrajaworska1 January 2019 | 0 RepliesNapisz list w imieniu odysa w którym odmówisz kalipso powrotu i opiszesz dlaczego Ocena za każdy list ( 1 list 1 ocena 2 listy 2 oceny.).

... napisz-prace 279 pkt.

Kilku z nich zjadł.. Będzie naj ;) 2011-02-17 20:01:03; Napiszecie mi ogłoszenie w imieniu Penelopy o zaginięciu Odyseusza .list Odyseusza do Penelopy Mit o Odyseuszu napisz list od Odyseusza do Penelopy List Odysa do Penelopy Homer Odyseja Odyseusz list w imieniu Odysa Odys Treść zweryfikowana i sprawdzona Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Napisz w imieniu Orfeusza list do przebywającej w Hadesie Eurydyki.. Bogini nakazała mi, abym płynąc przez morze, Niedźwiedzicę minął po lewej ręce.. Najlepsi w tym miesiącu .Przydatność 75% W imieniu Juli napisz list do rodziców, w którym powiadomisz ich o zaistniałej sytuacji (ślub) oraz poprosisz o przebaczenie.. Verona, 20.06.1578 Kochani rodzice!. Opowiadanie wigilijne; Narcyz ocalony - opowiadanie; REKLAMA.. Nagle ukazały mi się góry cieniste .Charakterystyka Odyseusza.. Pozalepiałem uszy żeglarzy woskiem, a sam kazałem się przywiązać do masztu.. Jozef-naucz-sie-sam 244 pkt.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Napisz opowiadanie na wybrany temat.. Podobne zadania.Napisz list do penelopy do odyseusza 2018-01-18 15:06:38 W ile dojdzie list polecony priorytetowy wyslany dzisiaj (pt.) ?. Niebo, dn. 14 czerwca 20xx roku Drogi Bajdało!. coś ze synem ze ona tak nie chcial go potraktowac pisze to w książce pt.Tułaczka Odyseusza ..

Wybierz jedną z przygód odyseusza.

prosze pomóżcie .. "Tułaczka Odyseusza" Napisz opowiadanie w imieniu Odyseusza jak poradził sobie a.). Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. TexturePack 222 pkt .Napisz list odyseusza do penelopy wysłany z wyspy ogigii 2012-02-17 14:34:29; Chodzi o List Odyseusza!. Przeczytaj fragment powieści Cornelii Funke "Atramentowe serce".. Dopiero.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: W imieniu biura podróży,napisz ogłoszenie dotyczące wycieczki do Grecji śladami Odyseusza.. Antyk i Biblia Gramatyka i formy wypowiedzi.. zadanie dodane 11 października 2010 w Język.. mikus198 .W dalszej części żeglugi zostałem wystawiony na śpiew syren.. Listy do Penelopy - James Casper - opis książki: Każda rodzina ma swoje.. Napisz krótkie opowiadanie zawierające elementy fantastyczne; REKLAMA.. Odyseusz uratował pozostałych żeglarzy,.Odyseja - streszczenie krótkie.. Jozef-naucz-sie .Wyjaśnij, dlaczego podróż Odysa trwała prawie 10 lat zamiast możliwych dwóch tygodni.. pomocą przyjaciół , b.) swoim sprytem ] z powrotem do domuTabela : Swój spryt i pomysł : Nazwanie się "Nikt" , Przywiązanie się do masztu , Zalepienie uszu towarzyszy woskiem , Przyczepienie się do kóz (sposób ucieczki z groty) , Wypalenie oka Polifemowi , Upicie cyklopa winem , Sposób .Przydatność 55% Napisz list do Bajdały w imieniu Pana Boga, w którym zawrzesz motywy jakimi kierowałeś się przy stworzeniu Dusiołka..

List Treść ...Napisz opowiadanie w imieniu Odyseusza.

Napisz "Mit o powstaniu klasówki".. List .Napisz list w imieniu Odyseusza do Penelopy opisujący jego przygody w drodze do domu.List prywatny.. ;) 2013-08-09 21:10:01 Napisz list Odyseusza do Penelopy wysłany z wyspy feaków 2011-03-04 19:28:5679% Kartka z dziennika Odyseusza - jeden z etapów tułaczki Odysa (Ina zesyła Odysowi namiotkę) Sprawdzone hasła: .. List Odysa do Penelopy List w imieniu Odysa do Penelopy Napisz list w imieniu Odysa do Penelopy Odyseusz Penelopa Homer Homer Odyseja Odyseja Odys.. skrzatczesio_173 192 pkt.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Zadanie jest zamknięte.. Wykorzystaj w odpowiedniej formie wyrazy podane w nawiasach.. Odyseusz Odyseusz Źródło: II wiek n.e., mozaika, licencja: CC BY 2.0.. W imieniu Meggie napisz SMS do przyjaciółki z informacją o wyjeździe.Napisz opowiadanie w imieniu Odyseusza.. Nie uwierzysz, moja droga, co mnie spotkało!. Przydatność 75% W imieniu Bilba napisz list do jego przyjaciela Tuka z dowolnego momentu podróży.W imieniu Odyseusza napisz do Penelopy list , w którym opiszesz jedną z przygód(pamiętając o uczuciach bohatera).Pomocy potrzebuje to na jutro.. Niedługo, jednak się to zmieni.. Zawsze byliście dla mnie wzorem do naśladowania.Uzupełnij zdania 13.1-13.3.. Co łączy te dwie opowieści ?. 2010-01-19 21:11:02 List w imieniu bohatera tragedii Szekspira 2010-02-15 17:43:11Napisz list w imieniu Odyseusza do Penelopy .. List Odyseusza do Penelopy, a następnie niekończący się powrót do Itaki, nie sprawił mi tyle bólu, co brak Ciebie przy moim boku.. W czasie wojny trojańskiej był on dobrze zbudowanym, silnym, przystojnym młodzieńcem.. Wojna trojańska trwała dziesięć lat, tak samo jak tułaczka Odyseusza.Przydatność 50% List Odyseusza do Penelopy.. Początki literatury europejskiej związane są z Homerem.. Odyseusz żeglował po Morzu Sycylijski, nastepnie dopłynął do ziemi, które były we władaniu cyklopów.. Podaj przykłady funkcjonowania motywu labiryntu w literaturze, filmie.. Porównaj mit o Orfeuszu i Syzyfie.. Na podstawie mitu przedstaw antyczną koncepcję poezji.. Był on królem Itaki, zasłużonym wojownikiem greckim.. Wydarzenia rozgrywają się w czasach starożytnych.Epos przedstawia powrót Odyseusza do rodzinnej Itaki po zakończeniu wojny trojańskiej.Źródła historyczne mówią, że Troja została zburzona ok. 1200 r. p. n. e..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt