Karta pracy z mapą konturową rozbiory rzeczypospolitej

Pobierz

Pobierz.Karta pracy - Nigeria - Karta pracy z konturową mapą kraju, jego flagą oraz miejscem na opis.. Wpisz w tabelę numery z mapy odpowiadające państwom, do których należały w podanych latach wymienione miasta.Karta pracy z mapą konturową "Rozbiory Rzeczypospolitej" .. Konstytucja 3 maja I rozbiór Rzeczypospolitej konfederacja targowicka powstanie kościuszkowskie III rozbiór Rzeczypospolitej objęcie rządów przez Stanisława Poniatowskiego ZADANIE 2.. Rzeczpospolita w XVII wieku - wojny ze Szwecją i TurcjąPodczas wypełniania karty możesz korzystać z przygotowanych przeze mnie filmików, zeszytu i podręcznika.. pojawiła się również idea pracy organicznej, stawiającej na rozwój gospodarczy, .. Kto nie może wydrukować mapy proszę, aby przypatrzył się ponownie obszarom 3 rozbiorów i starał się je utrwalić w pamięci.. Świat i Rzeczypospolita w końcu XVIII wiekuRozbiory Polski - zestaw edukacyjny dla dzieci PDF (mapa) Karty pracy / mapa / kolorowanka / puzzle / szablony Pomysł na kreatywną lekcję na temat Święta Niepodległości i rozbiorów Polski Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies .Karta pracy z mapą konturową "Rozbiory Rzeczypospolitej" .. Dzieje Nowożytne \ VI.. na temat kryzysu Rzeczypospolitej w XVIII wieku, prób reform państwa, rozbiorów i powstania kościuszkowskiego..

Karta pracy z map ą konturow ą Rozbiory Rzeczypospolitej Wykonaj ćwiczenia zwi ązane z map ą.

Wpisz w tabel ę numery z mapy odpowiadaj ące pa ństwom, do których nale żały w podanych latach wymienione miasta.. Zadanie 1.. Po powrocie do szkoły otrzymacie wydrukowane mapy i będziecie musieli je pokolorować.Karta pracy z map ą konturow ą Wojny Rzeczypospolitej ze Szwecj ą i Rosj ą w XVII wieku Wykonaj ćwiczenia zwi ązane z map ą. Zaznacz na mapie: a) miejsce kapitulacji pospolitego ruszenia przed wojskami szwedzkimi, b) czarn ą lini ą najdalszy zasi ęg wojsk szwedzkich w Rzeczypospolitej podczas potopu,Karta pracy z mapą konturową Rozbiory Rzeczypospolitej plik.. Karta może służyć jako dodatkowa praca, poszerzająca wiedzę geograficzno-polityczną.Rozbiory Polski.. Stronę uzupełnia karton pt. "Porównanie potencjałów Rzeczypospolitej i państw zaborczych".MAPA POLSKI - karty pracy sierpnia 27, 2015 Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie PinterestKarta pracy z mapą konturową Rzeczpospolita w drugiej połowie XVI wieku Wykonaj ćwiczenia związane z mapą..

67 kB Karty pracy Zaloguj się, żeby mieć dostęp do zasobów.

Karta może służyć jako dodatkowa praca, poszerzająca wiedzę geograficzno-polityczną.Rozbiory Polski miały jednak o wiele bardziej skomplikowane podłoże, a jedną z przyczyny słabości kraju były panujące stosunki gospodarcze.. Rzeczpospolita Obojga Narodów 2.5 Karta pracy z mapą konturową - Rzeczpospolita w drugiej połowie XVI wiekuPraca z mapą.. 67 kB Karty pracy Zaloguj się, żeby mieć dostęp do zasobów.. Karta pracy z mapą konturową "Rozwój terytorialny Rosji w Europie w XVIII wieku" .Na podstawie mapy z podręcznika na str. 160, 172, 178 proszę pokolorować pierwszy, drugi i trzeci rozbiór Rzeczypospolitej.. Dzieje Nowożytne \ II.. 5 sierpnia 1772 r., Rosja, Prusy i Austria podpisały w Petersburgu traktat dotyczący podziału ziem Rzeczypospolitej.. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.. Oglądasz stare wydanie książki.. .Rozbiory Polski - okres w dziejach Polski i Litwy w latach , kiedy Rzeczpospolita Obojga Narodów za sprawą sąsiednich Rosji, Prus i Austrii dokonała na ich rzecz cesji części swojego terytorium, jako wynik przegranej wojny bądź pod groźbą użycia siły.Karty pracy - Poziom 2 (liczba kart: 280) W tej sekcji znajdziesz karty pracy na średnim poziomie trudności, nazwanym przez nas poziomem 2..

Opis: Karta pracy z konturową mapą kraju, jego flagą oraz miejscem na opis.

\ Część 2.. Wymień nazwy państw, które brały udział w pierwszym, drugim i trzecim rozbiorze Rzeczypospolitej.. Miasto Rok Numer na mapie Miasto Rok Numer na mapie Gda ńsk 1794 Elbl ąg 1791 Kraków 1795 Lwów 1794Karta pracy z mapą konturową "Rozbiory Rzeczypospolitej", plik: karta-pracy-z-mapa-konturowa-rozbiory-rzeczypospolitej.doc (application/msword) Zrozumieć przeszłość ZRKarta pracy z mapą konturową .. (0-5) Rozpoznaj osoby z fotografii.. Rozbiory Rzeczypospolitej.. Uzupełnij notatkę.Na pierwszej stronie (Rzeczpospolita w okresie rozbiorów) mapa główna w skali 1:1 300 000 pt. "Rzeczpospolita w latach " i mapa pt. "Wyznania oraz sztuka i kultura epoki oświecenia w Rzeczypospolitej" w skali 1:300 000.. Ćwiczone umiejętności: poszerzanie wiedzy geograficznej.. Nie oznaczamy jednak kart przynależnością do określonych klas - głównie dlatego, że programy szkolne dość często się .Karta pracy Proces tworzenia się granicy wschodniej w latach - plik pdf Zdjęcia do karty pracy Proces tworzenia się granicy wschodniej w latach - plik pdf Instrukcje dla grup - plik pdf Film Kształtowanie się granic II Rzeczpospolitej - w przygotowaniu Pytania i odpowiedzi do mapy - plik pdf Ćwiczenia powtórzeniowe - plik doc\ Część 2.. Scenariusz lekcji "Rzeczpospolita w dobie Sejmu Wielkiego" - karta pracy..

Można przyjąć w przybliżeniu, że są to karty pracy dla klasy 2.

Mapa konturowa - Ameryka Północna.. TEMAT: NAPOLEON A SPRAWA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI ZADANIE 1.. Karta może służyć jako dodatkowa praca, poszerzająca wiedzę geograficzno-polityczną.. Karta może służyć jako dodatkowa praca, poszerzająca wiedzę geograficzno-polityczną.Karta pracy - Kenia - Karta pracy z konturową mapą kraju, jego flagą oraz miejscem na opis.. Niemiecka mapa z 1905 przedstawiająca zasięg polskojęzycznej większości w Poznańskiem.Karta pracy - Islandia - Karta pracy z konturową mapą kraju, jego flagą oraz miejscem na opis.. "Złoty wiek" Rzeczypospolitej szlacheckiej Karta pracy z mapą konturową "Wojna o Inflanty"KARTA PRACY DO LEKCJI 34.. Odpowiedzi zapisz w tym pliku i wyślij go do 6 maja 2020 na mój adres: Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.. Miasto Rok Numer na mapie Miasto Rok Numer na mapie Gda ńsk 1794 Elbl ąg 1791 Kraków 1795 Lwów 1794.Zeszyt ćwiczeń.. Karta może służyć jako dodatkowa praca, poszerzająca wiedzę geograficzno-polityczną.Ziemie Rzeczypospolitej pod zaborami - ziemie Rzeczypospolitej Obojga Narodów wcielone w następstwie rozbiorów do państw zaborczych.. UWAGA!. Scenariusz lekcji "Rzeczpospolita w dobie Sejmu Wielkiego" - karta pracy.. Wykonaj ćwiczenia związane z mapą.. Uporządkuj chronologicznie podane wydarzenia.. Wojny Rzeczypospolitej z Turcją; Ćwiczenia z mapą 5.. Zadanie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt